Zaujímavosti

Dievča trpí vzácnou poruchou. Krváca z očí a jazyka

Linnie Ikeda
Zdroj: Hawai News

Lekári si s ňou nevedia dať rady.

Linnie Ikedaovú (24) trápi vzácna porucha. Zobudí sa uprostred noci a celú tvár aj vlasy má od krvi. Neovládateľne začne krvácať z očí a jazyka. Lekári boli z nej zúfalí. Netušili, čo sa to s dievčaťom deje. Až v roku 2008 jej diagnostikovali tzv. Gardner-Diamond syndróm, ktorý spôsobuje krvácanie z rôznych miest. Vtedy ju trápili len obrovské modriny po celom tele. Podľa lekárov poruchu vyvoláva stres a úzkosť. Informuje Hawai News Now.

"Keď sa mi začali po tele objavovať modriny, cítila som sa, akoby ma niekto mlátil do kostí kladivom. Veľa ľudí si myslelo, že ma niekto týra," spomína na začiatky choroby Linnie. Lenže o dva roky neskôr bolo ešte horšie. Dievčaťu sa začal štiepiť jazyk a vytrvalo krvácal niekoľko dní. Musela podstúpiť 11 operácií a dostala 7 transfúzií, než sa doktorom podarilo dostať krvácanie pod kontrolu.

Zdroj: YouTube


Lenže jazykom to neskončilo. Dievča totiž začalo nekontrolovateľne krvácať z očí. Zvyčajne sa to deje uprostred noci. "Keď to krváca, nebolí to. Bolí ma to predtým, ako začnem krvácať. Keď cítim v očiach tlak, mám ich opuchnuté a podráždené, viem, že začnú krvácať," opisuje dievča.

https://www.youtube.com/watch?v=mO_qvj_O9ykS liečbou si nikto z odborníkov nevie rady. Mladé dievča sa tak snaží naučiť s chorobou žiť. Napriek desivému osudu pravidelne chodí do práce. Jediné, na čo by si mohla sťažovať, je, že sa nevyspí. Miesto spánku totiž mnohokrát trávi dlhé hodiny vymývaním krvi z vlasov a tváre.

HAVAJ/HAWAI NEWS NOW

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.