Zaujímavosti

Takto si ničíme Zem. Fotografie ako dôkaz

zem nicenie.jpg

Ďalšie dôkazy, ako si sami ničíme našu krásnu planétu.

Globálne otepľovanie nie je jediným problémom, ktorý robí starosti našej planéte. Preľudnenosť, znečisťovanie, pytliactvo, ťažba sú len jednými z mnohých vecí, ktoré nechávajú našu Zem spálenú a zničenú.

Devastačné účinky digitálneho veku, náročná produkcia potravín a topenie ľadovcov sú niečo, čo väčšina ľudí nevidí každý deň.

Za účelom zvýšenia povedomia o problémoch, ktoré ohrozujú život na našej planéte, tak ako ho poznáme, vznikla Foundation for Deep Ecology, ktorá vydala zbierku niekoľkých fotografií. Tie zachytávajú rozsiahlu deštrukciu pôdy, ovzdušia a morí. Informuje DailyMail.

Zdroj: Zak Noyle/ Foundation for Deep EcologyJedna z fotografií poukazuje najmä na výfukové plyny v dopravnej špičke v Los Angeles. Plyny z automobilov a lietadiel sú považované za jeden z hlavných faktorov, ktorý prispievajú ku globálnemu otepľovaniu.

Zatiaľ čo väčšina krajín západného sveta má k dispozícii systémy na nakladanie s odpadom, taký ostrovný národ na Jave je nútený odpadky vyhadzovať do miestnych riek a potokov.

 

VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt, Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti