Zaujímavosti

Toto sú najlepšie experimenty v histórii Youtubu

Experimenty na Youtube.
Zdroj: YouTube

Mnohé z nich majú až desiatky miliónov pozretí.

YouTube je plný najrôznejších videí a teraz prináša prehľad tých najlepších z kategórie experimenty. Mnohé z nich majú sledovanosť desiatky miliónov a na tejto stránke sa tak radia k tým najsledovanejším. Nejde však len o tie vedecké, ale aj o psychologické a sociálne experimenty.

Určite ste už videli pokusy typu "Čo sa stane, keď zmiešate mentolový cukrík a kolu?" Výsledok bude explózia, ktorej veľkosť závisí od množstva koly a cukríkov. O tom, že výsledný efekt je naozaj zaujímavý, svedčí aj viac ako 40-tisíc videí, na ktorých aktéri predvádzajú rôzne pokusy s týmito dvoma bežne dostupnými vecami.


V súčasnej dobe existuje na YouTube viac ako 2,9 milióna videí, ktoré sú označené názvom experiment. Medzi nimi sa nachádzajú aj títo najobľúbenejší Youtube vedci -The Slow Mo Guys, Crazy Russian Hacker a Grant Thompson.

Z dielne jedného z nich, Crazy Russian Hackera, sú videá, na ktorých napríklad zapáli zápalku o okno alebo si urobí z plastovej fľaše, vody a vzduchu ,,raketu".


Experimenty však nie sú obmedzené len na chémiu a fyziku. V posledných rokoch majú veľký úspech tzv. ,,prankeri". Tí točia humorné videá založené na skrytej kamere, kedy si vystrelia z nič netušiacich obetí.

Trend experimentov vznikol v roku 2013 a odvtedy len narastá. Medzi významné videá založené skôr na sociologickom výskume patrí aj reklama spoločnosti Dove. Ženy v nej maliarovi opísali, ako vyzerajú, pričom on ich nakreslil. Výsledok bol ten, že to, ako vidia samé seba bolo rozdielne od toho, ako ich vidia iní.

https://www.youtube.com/watch?v=XpaOjMXyJGk


Veľký úspech a sledovanosť malo aj video s názvom First Kiss (Prvý bozk), ktoré má vyše 100 miliónov pozretí. Paródie na toto video na seba nenechali dlho čakať a diváci sa onedlho smiali na desiatkach paródií. Ale ako samotní tvorcovia tvrdia, imitácia je najúprimnejšou formou lichotenia.

Sociálny MP3 experiment, ktorý sa odohral v New Yorku, patrí tiež k tým zaujímavejším. Zúčastnilo sa ho až 3-tisíc dobrovoľníkov, ktorí si stiahli hudobný súbor s pokynmi, ktoré potom nasledovali. Ako to dopadlo si môžete pozrieť na videu.


YouTube/tvnoviny.sk, js

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.