Stovky filmov a seriálov, obľúbené programy TV Markíza skôr ako v televízii, atraktívne športové prenosy, a to všetko bez reklám a bez viazanosti.
Vyskúšať na 7 dní zadarmoMnohé z nich majú až desiatky miliónov pozretí.
YouTube je plný najrôznejších videí a teraz prináša prehľad tých najlepších z kategórie experimenty. Mnohé z nich majú sledovanosť desiatky miliónov a na tejto stránke sa tak radia k tým najsledovanejším. Nejde však len o tie vedecké, ale aj o psychologické a sociálne experimenty.
Určite ste už videli pokusy typu "Čo sa stane, keď zmiešate mentolový cukrík a kolu?" Výsledok bude explózia, ktorej veľkosť závisí od množstva koly a cukríkov. O tom, že výsledný efekt je naozaj zaujímavý, svedčí aj viac ako 40-tisíc videí, na ktorých aktéri predvádzajú rôzne pokusy s týmito dvoma bežne dostupnými vecami.
V súčasnej dobe existuje na YouTube viac ako 2,9 milióna videí, ktoré sú označené názvom experiment. Medzi nimi sa nachádzajú aj títo najobľúbenejší Youtube vedci -The Slow Mo Guys, Crazy Russian Hacker a Grant Thompson.
Z dielne jedného z nich, Crazy Russian Hackera, sú videá, na ktorých napríklad zapáli zápalku o okno alebo si urobí z plastovej fľaše, vody a vzduchu ,,raketu".
Experimenty však nie sú obmedzené len na chémiu a fyziku. V posledných rokoch majú veľký úspech tzv. ,,prankeri". Tí točia humorné videá založené na skrytej kamere, kedy si vystrelia z nič netušiacich obetí.
Trend experimentov vznikol v roku 2013 a odvtedy len narastá. Medzi významné videá založené skôr na sociologickom výskume patrí aj reklama spoločnosti Dove. Ženy v nej maliarovi opísali, ako vyzerajú, pričom on ich nakreslil. Výsledok bol ten, že to, ako vidia samé seba bolo rozdielne od toho, ako ich vidia iní.
Veľký úspech a sledovanosť malo aj video s názvom First Kiss (Prvý bozk), ktoré má vyše 100 miliónov pozretí. Paródie na toto video na seba nenechali dlho čakať a diváci sa onedlho smiali na desiatkach paródií. Ale ako samotní tvorcovia tvrdia, imitácia je najúprimnejšou formou lichotenia.
Sociálny MP3 experiment, ktorý sa odohral v New Yorku, patrí tiež k tým zaujímavejším. Zúčastnilo sa ho až 3-tisíc dobrovoľníkov, ktorí si stiahli hudobný súbor s pokynmi, ktoré potom nasledovali. Ako to dopadlo si môžete pozrieť na videu.