Zaujímavosti

Do Chorvátska za úžasným oddychom a zábavou

sutaz_22_600x337.jpg

Vychutnajte si leto, ako sa patrí.

Jadranské more v Chorvátsku je jedno z najnavštevovanejších, čo sa týka Slovákov. Je to pomerne blízko a destinácie sú krásne, pre Slovákov finančne dostupné. Teraz so zlavy.markiza.sk môžete vyhrať pobyt v meste Vodice od cestovnej kancelárie N.I.K. Slovakia. My sme sa o Chorvátsku, jeho krásach a o tom, čo ponúkajú rozprávali s jej majiteľom Petrom Nikolajom.

Chorvátsko je veľmi obľúbená destinácia Slovákov, najmä preto, že je blízko. Kde sa s vami môžu vybrať?

Ponúkame Istriu, Kvarner, Dalmáciu a ostrovy. Spolu približne 80 destinácií v Chorvátsku a ich počet počas roka stále zvyšujeme.


Máte nejaké novinky alebo vychytávky, čo sa týka dovolenky v Chorvátsku?

Rozšírenú ponuku apartmánov a viliek na Istrii. Výnimočné nízke ceny apartmánov nachádzajúcich sa priamo na plážach na ostrove Vir. Apartmány a vilky na ostrove - Murter a Pag v meste Novalja v blízkosti pláže Zrče.

Nové All inclusive hotely. Deti do 12 rokov u nás vo vybraných hoteloch zdarma. Dovolenka s domácimi zvieratkami. Skrátené alebo predlžené pobyty podľa želania. Nástupy na pobyty aj v iné dni ako sobota vo vybraných hoteloch a apartmánoch. Výhodné zájazdy pre kolektívy. Nové pobyty v „mobile home" v Živogošči, Orebiči, Šibeniku. Plavby motorovými plachetnicami.

Kde vaši zákazníci chodia najradšej?

Určitá skupina našich zákazníkov vyhľadáva Istriu - hotelové komplexy a ubytovanie aj z dôvodu, že Istria je najbližšou oblasťou Chorvátska od SR.

Najväčší počet našich zákazníkov cestuje do Dalmácie, jedna skupina vyhľadáva letoviská od Zadaru až po Omišskú riviéru (Vir, Nin, Pag, Zadar, Sv. Filip i Jakov, Biograd n. Moru, Pirovac, Tisno, Jezera - Murter, Tribunj, Vodice, Solaris - Šibenk, Primošten, Trogir, Čiovo, Omišská riviera).

A druhá skupina vyhľadáva letoviská južne od Splitu a ostrovy (Podstrana, Makarská riviera (Brela, Baška Voda, Promajna, Makarska, Tučepi, Podgora, Drvenik, Gradac), Orebič, Pelješac, Korčula, Dubrovnik). Veľmi častou destináciou sú ostrovy Krk, Pag, Rab, Dugi Otok, Murter, Brač, Korčula, Vis, Mljet.

Čo v Chorvátsku odporúčate vidieť?

Vyhľadávané sú piesočné pláže na ostrove Krk (Šilo), známa pláž Slanica alebo aj ďalšie Crevena Luka, Rab Lopar - Rajská pláž, ostrov Pag - Čista plaža a Planjka, Trinčel, ostrov Loput - Šunj, Crikvenica - pláž Crni Molo, Nin - Ninska pláž, Dugi Otok - Saharun, Veli Rat, ostrov Ugljan - Kukljica, ostrov Brač - Postira - Lovrenčina, Split - Bačvica, ostrov Vis - pláž Zaglav, Stončica, Porat.

Určite odporúčam vidieť najnavštevovanejšiu atrakciu Chorvátska Plitvické jazerá spolu s ostanými národnými parkami ako je napr. Paklenica alebo NP Krka. Na severe sa nachádza krásna Eufraziova bazilika v Poreči, zapísaná do zoznamu UNESCO alebo národný park Brijuni, kde sa okrem bohatej stredomorskej a subtropickej vegetácie nachádzajú aj archeologické pamiatky z rímskeho obdobia.

V oblasti Dalmácie sa oplatí vidieť mesto Split s bohatou históriou. V tomto meste sa nachádza aj Diokleciánov palác, tiež zapísaný v zozname UNESCO. Dalmácia je známa aj unikátnym Morským orgánom v meste Zadar.

Máte aj nejaké animačné programy pre deti?

Napríklad Ilirija Resort v Meste Biograd n. Moru ponúka v letných mesiacoch (15.06. - 15.09.) zábavné programy a kluby pre deti pre svojich hostí. Každý deň okrem soboty sa deti môžu zabávať a vzdelávať pri hrách s profesionálnymi animátormi. Alebo aj Solaris Resort v Šibeniku ponúka bohatý program pre deti - večerné detské programy, mini disco.

Na čo sa v Chorvátsku môžu dovolenkári najviac tešiť?

Najviac sa môžu tešiť na čisté more, ekologickú krajinu, dobrosrdečnosť ľudí, ktorí sa vedia zabávať, prekrásne piesne a folklór, na výborné jedlá (pršút, syr z ostrova Pag, kvalitné olivové oleje, výborné vína, vínne destiláty, káva Franck, vynikajúce morské plody - kalamáre, ustrice, krevety, pražma).

BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.