Zaujímavosti

Prieskum odhalil miesto, kde sa Slováci hrajú najčastejšie

shutterstock_226580395.jpg
Zdroj: shuterstock.com

Podľa výsledkov sa hraniu mobilnej hry venuje niekoľkokrát denne až 50 percent opýtaných.

Mobilný operátor FunFón v máji realizoval prieskum, v ktorom zisťoval, ako sú na tom Slováci s hraním mobilných hier. V prieskume ľudia odpovedali na otázky, kde sa najčastejšie hrajú, ako často či aký typ hier preferujú. Najčastejšie sa hrávajú hry na toalete, v posteli či v čakárni.

Z prieskumu vyplynulo jednoznačné prvenstvo pre logické hry, ktoré sa hráva každý tretí z opýtaných. Tento typ má podľa vedcov na hráčov dobrý vplyv, pretože rozvíja ich logické myslenie či pamäť. Strategické hry sa v populárnosti umiestnili ako druhé a dobrodružné boli uvedené ako tretí najobľúbenejší typ.

„Slováci sa tiež radi zabávajú pri rôznych simuláciách, športových zápasoch či arkádových hrách. Tie sa najčastejšie hrajú na kolá, počas ktorých sa stupňuje náročnosť a často sú obmedzené časovým limitom. Hráč si testuje svoj postreh, rýchlosť pohybu prstov, predvídanie a v neposlednom rade trpezlivosť," informovala Ivana Nichtová, brand manažérka FunFónu.

Podľa výsledkov prieskumu sa hraniu mobilnej hry venuje niekoľkokrát denne až 50 percent opýtaných. Raz denne pri hre relaxuje až tretina užívateľov smartfónov či tabletov. Raz mesačne sa zahrá približne 8 percent z nich. Mobilné hry sa vo všeobecnosti podľa prieskumu hrajú skôr muži ako ženy a najsilnejšiu cieľovku tvoria mladí vo veku 15 až 20 rokov.

Zaujímavosti z prieskumu

- Tretina opýtaných sa najčastejšie hráva hry na toalete.

- V posteli sa častejšie hrajú ženy ako muži.

- Až 50 percent opýtaných sa hrá mobilné hry niekoľkokrát denne.

BRATISLAVA/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.