Zaujímavosti

Toto nie sú postavy z hororu, ale reálni ľudia

Tento muž mal vraj dokonalý zrak
Tento muž mal vraj dokonalý zrak Zdroj: TV Markíza,

Príroda sa na nich kruto vybláznila. Väčšina svoju anomáliu dokázala zobchodovať.

Muž so štyrmi očami, či žena bez rúk a nôh. Toto nie sú postavy z hororových filmov, ale reálni ľudia. Príroda sa s ich telami veru kruto vybláznila. Anomálie však mnohých preslávili a dodnes pútajú pozornosť.

Pozrite si reálne fotografie ľudí ktorí sa narodili jednoducho iní. A pozrite si aj ich dokonalé podobizne. „Figuríny sú vyrobené z vosku a sú veľmi realistické. Na ich výrobu boli použité napríklad aj skutočné ľudské vlasy alebo očné a zubné implantáty ktoré sa doteraz používajú v medicíne" vysvetľuje hovorkyňa zámku Bojnice Petra Gordíková.

Medzi rarity určite patrí aj muž so štyrmi očami. „Povráva sa, že všetky tieto jeho oči fungovali výborne. Mal dokonalý zrak a každým okom sa dokázal pozerať na iné miesto," dodáva Gordíková.

Hovorí sa, že každá žena je pekná. Jedna sa síce narodila s tvárou mulice no aj napriek tomu si našla manžela vychovali spolu syna a stala sa z nej cirkusová hviezda. A nebola jediná. Väčšina svoju anomáliu dokázala zobchodovať. Či už to boli siamské dvojčatá ktoré sa dokonca oženili alebo akrobat bez nôh ktorý si zahral aj vo filme.


BOJNICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti