Zaujímavosti

Hitom sezóny sú karavany. Poskytujú luxus hotelovej izby

Karavany poskytujú luxus hotelovej izby
Karavany poskytujú luxus hotelovej izby Zdroj: TV Markíza,

Britská dvojica strávila v karavane takmer každú dovolenku a teraz sa snaží lásku k dobrodružnej ceste na kolesách vypestovať aj u svojich vnukov.

Žiadni nežiaduci spolucestujúci, neplánované meškania či obavy že vás sklame hotelová izba. Hitom tohtoročnej sezóny sú karavany. Mladí vyvracajú mýty, že tento domček na kolesách je vhodný len pre dôchodcov.

Najskôr to boli deti kvetov, neskôr dôchodcovia zo západu a potom sa akosi karavany vytratili z ciest. Vo Veľkej Británii si však opäť získavajú popularitu a to najmä u mladej generácie.

Zlatou érou karavanov boli 60-te roky. Domy na kolesách boli finančne dostupné, spoľahlivé a komfortné. Samozrejme, nie natoľko ako tie súčasné, ktoré v mnohom poskytujú luxus hotelovej izby.

„Cena karavanov sa začína niekde na 14-tisícoch, tie luxusnejšie a pohodlnejšie stoja okolo 30-tisíc, no a potom už ideme vyššie a vyššie," povedal predajca karavanov Luke White. Britská dvojica strávila v karavane takmer každú dovolenku a teraz sa snaží lásku k dobrodružnej ceste na kolesách vypestovať aj u svojich vnukov.

Možno to bude jeden z vnukov, ktorý si v budúcnosti trúfne na karavanový rekord švajčiarskej dvojice. Emil a Liliana Schmidovci navštívili v dome na kolesách 169 krajín.


LONDÝN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti