Zaujímavosti

Technická hračka od Slovákov, ktorá vám umožní kdekoľvek nabiť mobil

Ilustračná snímka
Zdroj: TV Markíza

Funguje to ako klasická externá nabíjačka.

Určite aj vám sa už stalo, že sa vám vybil mobil v tej najnevhodnejšej chvíli. Táto technologická hračka je riešením. Funguje to ako klasická externá nabíjačka. Jednoducho povedané, že to má konektor do telefónu, čiže zasuniete a rovno nabíjate.

Za polhodinu si nabijete telefón na 40 percent. Zariadenie si dobijete prostredníctvom USB portu a slúži aj na prenos dát . Váži 38 gramov a má kapacitou 1000 mAh.


Geniálne veci niekedy vznikajú len tak z dlhej chvíle. Jozef študoval medicínu, veľmi ho však nebavila. „Nás takéto technologické hračky bavili odjakživa tak ako všetkých chalanov a nejako sme sa v tom našli s tým, že softwér robiť nevieme, tak sme nemali nejako na výber," povedal Jozef.

„Kolega si sem tam aj niečo kreslí na úžasný „sáčok" v lietadle a zrazu prišiel s týmto, že chalani nespravíme niečo takéto," dodáva Viktor. Výsledok je najmenšia nabíjačka na telefón, akú kto vyrobil. Vyrába sa v Číne.

Na trh by sa mali mikro nabíjačky dostať do konca roka. Ďalšou novinkou mladých vynálezcov je ekologický karaván. Nepotrebuje byť napojený na žiadnu sieť či kanalizáciu.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.