Zaujímavosti

Pozrite sa s nami do najlepšej reštaurácie sveta

Reštaurácia servíruje tradičnú, skromnú a úprimnú kuchyňu.
Reštaurácia servíruje tradičnú, skromnú a úprimnú kuchyňu. Zdroj: TV Markíza,

Reštaurácia servíruje tradičnú, skromnú a úprimnú kuchyňu. Spája tradičné katalánske jedlá s modernými trendmi gastronómie.

Byť v niečom najlepší na svete si vyžaduje množstvo práce. Zvlášť v gastronómii, lebo v tej sa takmer každý považuje za odborníka. Len jeden podnik sa však môže pýšiť titulom Najlepšia reštaurácia na svete. Pozrime sa teraz priamo do jej kuchyne.

Celler de Can Roca sa nachádza v španielskej Girone. Zvonka nenápadná, zvnútra však jedinečná. Založili ju traja bratia, ktorí si tým splnili sen. Ich zariadenie pozná v krajine každý. Na prvom mieste vymenili dánsku reštauráciu Noma.

„Snažíme sa o to, aby hostia, ktorí k nám prídu z celého sveta zažili gastronomický zážitok. Každý jeden zamestnanec sa zaslúžil o tú cenu," hovorí spolumajiteľ Josep Roka. El Celler de Can Roca servíruje tradičnú, skromnú a úprimnú kuchyňu. Spája tradičné katalánske jedlá s modernými trendmi gastronómie. Rozhodujúcu úlohu hrá samozrejme alchýmia trojice bratov. Medzi ich špeciality patria cestoviny s ručne krájaným ragú a rizoto s teľacou šťavou.

„Máme tím, ktorý nám umožňuje snívať. Máme vybavenie a najmä sme kreatívni. Verím, že máme svetu ešte, čo ponúknuť," dodáva Josep. Rezervovať si miesto treba aj mesiac vopred. Jedno degustačné menu vyjde na 150 eur.

Ocenenie top reštaurácia roka udeľuje prestížny magazín Restuarant. Do hlasovania sa zapojila takmer tisícka odborníkov, vrátane kuchárov a gastronomických novinárov. Jediný problém, ktorý s Celler máme, že cez obrazovku nemáme šancu nič ochutnať.


GIRONA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti