Zaujímavosti

Číňan si prišiel kúpiť nové auto. Zaplatil ho štyrmi tonami mincí

mince.png

Tie predtým zabalil do 1 320 roliek a doviezol ich do obchodu. S platbou muselo manipulovať desať zamestnancov a len ich prevoz trval vyše hodinu.

Iste aj vám celý život rodičia vraveli, aby ste si peniaze šetrili a schovávali "do ponožky". To si zrejme vzal k srdcu aj tento Číňan. Gan si za ušetrené peniaze túžil kúpiť nové auto. Keď si ho už vybral a prišlo na platenie, predajcovia len krútili hlavami. Gan sa totiž chystal zaplatiť v prepočte 98-tisíc eur mincami.

Na čerpacej stanici sa mu za niekoľko rokov podarilo nazbierať tisíce mincí, ktoré sa ale nedali tak jednoducho zameniť za bankovky. Vo firme sa preto rozhodli, že budú mince zbierať až do momentu, keď našetria také množstvo, aby si za ne mohli kúpiť nové služobné auto. 

Zo zaparkovanej dodávky, na ktorej prišiel spoločne so zamestnancami, dlhé hodiny vyťahovali a počítali mince. Tie predtým zabalil do 1 320 roliek a po odvážení mali spolu okolo štyroch ton. S platbou muselo manipulovať desať zamestnancov a len ich prevoz  im trval vyše hodinu.

https://www.youtube.com/watch?v=lg5AYIqD_6o
SHENYANG/md

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.