Zaujímavosti

Nepochopený obrí pôrod. Toto umenie je určené aj pre deti

Bez názvu.png
Zdroj: YouTube

Obria nafukovacia bábika môže slúžiť ako odstrašujúci príklad, prečo by deti nemali mať sex.

Nevieme, či ste videli niečo bizarnejšie ako je toto video. Obria nafukovacia bábika môže slúžiť ako odstrašujúci príklad, prečo by deti nemali mať sex. Skupina austrálskych umelcov z Melbourne vytvorila nadrozmernú umeleckú inštaláciu. Vďaka nej deti videli, aké následky môže mať pohlavný styk. Videli však oveľa viac.

Obriu zdevastovanú bábiku nepochopiteľne udrie po hlave tehla a potom porodí dieťa. Následne na to jej z tela odpadne prsník, ktorým napriek tomu dieťa nadojčí. Prsník „mliekom" ostrieka všetky deti naokolo. Ak by ste si mysleli, že malé ratolesti zdesene ujdú, mýlite sa. Nadšene tlieskajú a kričia od radosti. Niektoré sa dokonca pokúsia veľkú bábiku pripomínajúcu dieťa aj prebaliť.

Zdroj: YouTube

Video ďalej pokračuje bez akéhokoľvek kontextu. Obrej žene vypadne z tela srdce a to začne tancovať. Následne na to sa objaví na scéne maketa prasaťa a tá hovorí o tom, čo prináša sex a pôrod. Pri prejave používa pre deti nevhodné slová, informuje denník DailyMail.

Reakcie na nekonvenčnú inštaláciu sú rôzne. Ľudia zväčša nechápu, o čo tu ide. Iní ju hneď odsúdili a jej zmysel sa ani nesnažia pochopiť. „Dospelí ju neznášajú, no deti milujú," napísal na sociálnu sieť divák Brianne Lee. „Chápem, že niekto chce deťom vysvetliť, na čo slúži ľudské telo, ale prečo takýmto spôsobom. Je to desivé," napísala Caitlin Nicole.

Mnohí rodičia by nedovolili, aby ich deti videli niečo takéto. „Radšej nech si pozrú živý pôrod v nemocnici ako túto ohavnosť," okomentovala video Amanda. Umelecký riaditeľ projektu Andy Freer na kritiku reagoval nasledovne. „Som nadšený, že video sa šíri po celom svete a dosiahlo viac ako milión videní. Ide o to, že každý máme spoločnú jednu vec - ľudské telo. A to je prekrásne, šokujúce aj zložité a taký je aj náš vzťah k nemu," napísal na Facebook Andy. 

https://www.youtube.com/watch?v=ZLxiKGVF7-c
MELBOURNE/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.