Zaujímavosti

Jedinečný golfový tábor naučí vaše deti chrabrosti a sebadisciplíny

Untitled-4.jpg

Tento rok sa z nich môžu stať rytieri a kňažné.

Golfový klub SSG organizuje už sedem rokov denné letné tábory zamerané na golf. Práve ten ich má naučiť čestnosti, šľachetnosti a sebadisciplíne. Prežijú však aj kopec zábavy a odnesú si zážitky.

So zlavy.markiza.sk môžete súťažiť o dva letné tábory s atmosférou magického sveta golfového kráľovstva. O tom, čo všetko je pre deti pripravené a ako vyzerá taký golfový tábor sme sa rozprávali s Pavlom Spišiakom.

Ako vám napadlo organizovať práve golfové tábory?

S myšlienkou organizovať detské tábory sme sa začali zaoberať už pred siedmimi rokmi. Od vtedy ich organizujeme pravidelne. Vytvorili sme podmienky pre trénovanie golfu pri škole. Golf je aj v učebných osnovách. Keďže sa tejto činnosti venujeme profesionálne a máme vytvorené tréningové podmienky, chceme ich využívať aj počas letných prázdnin. Hlavne pre tých, ktorí o tomto športe len uvažujú a chcú si ho v príjemnom letnom období vyskúšať.


Denný tábor znamená, že je o deti postarané iba počas dňa alebo aj prespávajú?

V našom dennom tábore sú deti len počas dňa. Od 8.00 do 17.00 hod.

V čom môže byť tento šport pre deti zaujímavý a dobrý?

Tento rok sme náš tábor preniesli do prostredia rytierov a rytierskych hier.

Prečo?

Chceme aby deti objavovali golfovú pevnosť hradu SSG a dobývali ju vďaka svojej chrabrosti a cnosti. V hre golf sa prejavujú vlastnosti gentlemanov, bojovníkov aj rytierov. Golf má prvky dobyvateľské aj objaviteľské. Je to hra a najzábavnejšia škola sebadisciplíny. Tak, ako sa niekedy od rytierov očakávala čestnosť, šľachetnosť a pomoc iným, aj v golfe sa ráta s etiketou v správaní sa, s bezpečnosťou a ohľaduplnosťou voči ostatným.


Kde usporadúvate tábory?

Náš tábor sa realizuje v priestoroch Golfového klubu SSG na Vážskej 34 v Bratislave.

Na čo sa deti môžu najviac tešiť?

Na zážitky prázdninového leta. V našom tábore sa zoznámia s golfovou hrou. Vyskúšajú si´, ako sa udržiava golfové ihrisko a naučia pestovať rastliny. Vyskúšajú si varenie. Budú hľadať poklad a predstavia sa na bále rytierov a kňažných golfu. Počas jednodňového výletu navštívia riadne golfové ihrisko.


Aká je veková hranica malého golfistu, ktorý sa môže zúčastniť?

4 - 12 rokov.

Čo bude dieťa potrebovať?

Športové oblečenie, krém na opaľovanie, dobrú náladu.


BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti