Zaujímavosti

Stiahnu sa vám polky. Lietadlo sa odlepilo strmhlav do vzduchu

298B81EE00000578-0-image-a-43_1434049067434.jpg
Zdroj: YouTube

Video zachytáva, ako sa lietadlo „odlepí" zo zeme priamo do vzduchu extrémne rýchlo a strmo.

Zábery lietadla Boeing 787-9 ukázali, čo všetko nový veľký stroj dokáže. Kým jeho tvorcovia sú nadšení, cestujúci by sa mohli aj vyľakať. Video zachytáva, ako sa lietadlo „odlepí" zo zeme priamo do vzduchu extrémne rýchlo a strmo. Pilot s ním ďalej počas letu robí manévre, ktoré by pasažier so slabým žalúdkom nemusel zvládnuť. Boeing 787-9 sa v celej svojej kráse ukáže budúci týždeň v Paríži na leteckej šou Paris Air show.

V lietadle, ktoré na videu stúpalo do vzduchu oveľa strmšie ako je obvyklé, žiaden cestujúci nesedel. Vzlietlo z Washingtonu a jeho pilot s ním vykonal rad neuveriteľných manévrov. S týmto konkrétnym typom lietadla už môžu cestovať ľudia prostredníctvom spoločnosti Vietnam Airways.

Výnimočný je aj v tom, že na palubu sa zmestí viac pasažierov a pri lete minie menej paliva. Cestujúci sa však nemajú čoho obávať. Žiadne podobné manévre sa s nimi robiť nebudú.

Nielen Boeing 787-9, ale aj ostatné civilné a vojenské lietadla sa divákom predvedú na Paris Air Show. Tá je podľa denníka DailyMail najdlhšie trvajúcou šou svojho druhu. Ak sa chystáte ísť v čase od 15. - 21. júna do Paríža, možno vás tento článok inšpiroval a vyberiete sa tam pozrieť.

https://www.youtube.com/watch?v=pxvwGppH4zg

PARÍŽ/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.