Zaujímavosti

Najstarší novomanželia: Stotriročný George si vzal 91-ročnú Doreen

George Kirby a Doreen Lucki- najstarší novomanželia na svete.
Zdroj: Profimedia.sk

Dokopy majú 194 rokov.

Sú už prarodičmi a žijú spolu 27 rokov, ale až teraz si 103-ročný George Kirby a 91-ročná Doreen Lucki konečne povedali áno. Obaja Briti, ktorí sa vzali v kruhu svojich rodín a priateľov vo východoanglickom meste Eastbourne, sa tak stali najstaršími novomanželmi na svete, informoval denník Daily Mail.

Novomanželia, ktorí majú sedem detí, 15 vnúčat a sedem pravnúčat, majú spolu 194 rokov. Predchádzajúci rekordéri, Francois Fernandez a Madeleine Francineau z Francúzska, sa vzali v roku 2002, keď mali dokopy 191 rokov.

Doreen si na slávnosť konanú v miestnom hoteli obliekla biele šaty s modrým kvetinovým vzorom. Po obrade sa sklonila k svojmu manželovi, ktorý je momentálne pripútaný k invalidnému vozíku kvôli pádu, a pobozkala ho.

Podľa denníka Daily Mail sa George a Doreen zasnúbili vo februári na Valentína. „Nekľakol som si, pretože by som potom nevstal," povedal ženích. Bývalý boxer podľa vlastných slov neľutuje, že sa neoženil skôr. Novomanželia zatiaľ nevedia, kam pôjdu na svadobnú cestu.

EASTBOURNE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.