Zaujímavosti

Hotové umenie! Čoraz populárnejšia je biela henna

henna.jpg

Hennu poznajú takmer vo všetkých krajinách sveta. Každá má však svoje vlastné ornamenty a farby.

Maľovanie na telo existuje už tisíce rokov. Permanentné alebo dočasné. Medzi vôbec najstaršie na svete patrí tetovanie hennou - prírodnou farbou zo stromu rastúceho v Ázii. V Dubaji majú salóny, kde tetovanie hennou povýšili na skutočné umenie.

Hennu poznajú takmer vo všetkých krajinách sveta. Každá má však svoje vlastné ornamenty a farby.

"Je to výborný doplnok k oblečeniu. Ak má žena holý chrbát ale šaty len na ramienka. Henna s tým výborne ladí," hovorí Abeer Al Yaseen, majiteľ skrášľovacieho salónu.

Zákazníčky si však žiadajú zmenu. Klasická čierna už nie je jediná farba, ktorú začali používať. Najviac teraz letí biela.

"Nie každý si chce dať permanentné tetovanie. Henna zmizne po troch týždňoch a jej aplikovanie je bezbolestné," vysvetľuje Sara Vazir.

A to je jeden z dôvodov prečo je henna taká populárna. Majiteľka si ozdobu môže obmieňať. "Zákazníčky chcú všetko možné, cez logá firiem až po londýnsky Tower," opisuje Sara.

Treba však byť pozorný! Stane sa, že pokožka na farbu nemusí dobre zareagovať a nastane alergická reakcia. Niekedy sa totiž do farby primiešavajú chemikálie, a preto treba navštevovať len oficiálne salóny. DUBAJ/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.