Zaujímavosti

Tento TEST určí, či budete trpieť depresiou

taylor swift.jpg
Zdroj: DailyMail

Je to podľa toho, na ktorú fotku sa zameriate ako na prvú.

Osem z desiatich ľudí, ktorí kedysi trpeli depresiou, ju budú mať znova. Nie je ľahké odhadnúť, kto môže byť v ohrození, ale vedci teraz prichádzajú s jednoduchým testom, ktorý odhalí, či sa vám depresia vráti. Informuje DailyMail.

Pozrite sa na obrázok nižšie a zaznačte si, na ktorú fotografiu vám padol pohľad ako na prvú. 

Zdroj: DailyMail

Ľudia, ktorí sa viac zamerali na nahnevanú tvár v porovnaní so šťastným alebo neutrálnym výrazom, majú väčšie riziko, že budú trpieť depresiou. Snímky sú podobné ako tie, ktoré používali pri štúdii výskumníci z univerzity Binghamton. Výskumu sa zúčastnilo 160 žien, z toho 60 v minulosti trpelo depresiou a 100 ju nemali nikdy.

Každej z nich ukázali dve tváre, jednu s neutrálnym výrazom a druhú buď nahnevanú alebo smutnú. Ženy, ktoré mali depresiu v anamnéze, venoval väčšiu pozornosť práve nahnevanej tvári. Dôležitým faktom je, že u týchto žien je vysoké riziko návratu depresie do dvoch rokov!

Viac o depresii

Vedeli ste, že semienka depresia sú zasadené už v maternici? Výskum ukázal, že dospelí muži majú až trikrát väčšiu pravdepodobnosť depresie, ak ňou trpela ich matka počas tehotenstva s nimi. Boli tak vystavovaní vysokým úrovniam stresových hormónov, ktoré majú trvalé účinky na mozog nenarodeného dieťaťa.

Skríning všetkých tehotných žien s depresiou a následná liečba tak mohli zastaviť prenos na dieťa.

Štúdia viac ako 100 britských rodín tiež ukázala, že u detí matiek, ktoré trpeli v tehotenstve depresiou, je väčšia pravdepodobnosť, že budú zneužité.

VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.