Zaujímavosti

Táto fotografia vás chytí za srdce

Táto fotografia obletela svet. Policajt rozptyľoval dievčatko, zatiaľ čo jej mŕtveho otca vyťahovali z havarovaného auta.
Zdroj: Jessica Doug Matrious

Policajt zabával dievčatko, zatiaľ čo jej mŕtveho otca vyťahovali z auta.

Fotografia, ktorá obletela svet. Policajt drží v náručí a snaží sa rozptýliť malé dievčatko, aby nemuselo sledovať, ako záchranári vyťahujú z havarovaného auta jej otca, ktorý zahynul pár minút pred tým pri nehode.

Fotku, na ktorej je v pozadí jasne vidieť rodinný automobil prevrátený na strechu, zhotovila vo štvrtok v americkom Colorade svedkyňa nehody, ktorá prechádzala okolo, píše britský Daily Mail.

Policajt Nick Struck prišiel na miesto havárie o niečo neskôr, a tak nedostal na starosti záchranné operácie, ale dvojročné dievčatko, ktoré v aute cestovalo so zvyškom rodiny. Struck s dievčaťom odišiel ďalej a snažil sa ju všemožne zabaviť, aby sa nemusela pozerať na to, ako záchranári vyslobodzujú z auta jej rodičov a súrodencov. Policajt vraj dievčatku dokonca spieval uspávanky.

Keď začala fotografia kolovať internetom, z Nicka Struck sa stal hrdina. Dokonca aj zareagoval ako hrdina. Povedal, že jednoducho len urobil to, čo mu v danej chvíli prišlo správne a najprirodzenejšie. On sám má doma rovnako starú dcérku, takže presne vedel, čo má robiť.

Biele SUV sa vybúralo po tom, čo mu za jazdy vo vysokej rýchlosti praskla jedna z pneumatík. Auto sa vzápätí potom nekontrolovateľne roztočilo a vyletelo von z cesty, kde sa nakoniec prevrátilo.

Otec rodiny, ktorý šoféroval, je po smrti, matka a ďalšie tri deti museli rýchlo do nemocnice. Vyfotografované dievčatko je tak jediné, ktoré z hrozivej nehody vyviazlo bez zranení. Podľa vyšetrovateľov nikto v aute nemal zapnuté bezpečnostné pásy.

COLORADO/Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.