Zaujímavosti

Prieskum zisťoval, aké máme sebavedomie. Budete prekvapení

Tím ľudí- ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Najviac sebavedomie Slovákov posilňuje podpora blízkych ľudí.

Slovákom chýba sebavedomie. Vyplýva to z prieskumu o životnom štýle Lifestyle 2015, ktorý realizovala agentúra TNS Slovakia. Priznalo ho len o niečo viac ako štvrtina (27 %) ľudí. Mužom častejšie zvyšuje sebavedomie vzdelanie, znalosti a všetko to, čo už v živote dokázali. Mladým ľuďom zase vzhľad a veci, ktorými sa obklopujú.

Najviac sebavedomie Slovákov posilňuje podpora blízkych ľudí. Myslí si to 45 percent ľudí, a to hlavne ženy a mladí, ktorí sú ešte závislí od svojich rodičov. K spokojnému životu však podľa prieskumu najviac chýba voľný čas. Až tri pätiny ľudí sa sťažujú na jeho nedostatok. 

Zdroj: Shutterstock.com

Zároveň sa však až 59 percent opýtaných venuje aspoň raz do týždňa leňošeniu, ničnerobeniu, prípadne si počas dňa pospí. A skoro dve pätiny sa pravidelne nudia. Dokonca sa nudia aj tí, ktorí sa na nedostatok voľného času sťažujú.

Po finančnej stránke sa Slováci cítia v oveľa väčšej pohode ako v minulosti. Vzrástol počet tých, ktorí svoje finančné prostriedky vedia ušetriť a sporia si tak pre ďalšie zvýšenie svojej životnej úrovne (z 24 % na 37 %).

Viac ako štvrtina (28 %) slovenských rodín má pocit, že sa ich ekonomická situácia v porovnaní s minulým rokom zlepšila, pričom finančne si polepšili hlavne muži do 30 rokov a rodiny s neplnoletými deťmi. Lifestyle 2015 sa realizoval na vzorke 4533 respondentov vo veku 15 až 65 rokov.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.