Zaujímavosti

Mal problémy s dýchaním. Keď lekári zistili príčinu, tak skoro odpadli

Desaťročný kríženec pitbula s holandským pastierskym psom menom Quasi Modo
Desaťročný kríženec pitbula s holandským pastierskym psom menom Quasi Modo Zdroj: TV Markíza,

Neuveriteľný príbeh sa odohral vo Venezuele.

Bude sa vám to zdať neuveriteľné, ale naozaj sa to stalo. Mladík žil dva mesiace s nožom zapichnutým v ramene bez toho, aby o tom vôbec vedel. Lekári sa s podobným prípadom nikdy nestretli.

16-ročný Johny vyhľadal vo Venezuele lekársku pomoc, pretože mal dýchacie problémy a v noci nemohol spávať. Poslali ho na röntgen a ten odhalil príčinu mladíkových problémov. Poriadne hlboko v ramene mal Johny zapichnutú 15 centimetrov dlhú čepeľ. „Keď sme uvideli tie snímky, boli sme poriadne prekvapení," povedala riaditeľka nemocnice Julia Rochová.

A prekvapený bol aj sám Johny, hoci si okamžite uvedomil, ako k úrazu prišiel. Lekárom sa priznal, že sa pobil a bol celý dokrvavený. Rany si vtedy ošetril sám, zalepil ich leukoplastom a viac ich neriešil. Myslel si, že po dvoch mesiacoch už musia byť zahojené. „Povedal nám, že bezprostredne po bitke ho nič nebolelo. Bolesti a problémy s dýchaním mal až o mesiac neskôr. A ďalší mesiac mu trvalo, kým prišiel k nám," poznamenala Rochová.

Chirurgovia Johnymu čepeľ vybrali a chlapec sa údajne rýchlo zotavuje. Kus noža, ktorý mal dva mesiace v tele, si chce nechať na pamiatku.CARACAS/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti