Zaujímavosti

Predstavujeme vám najškaredšieho psa na svete

Lovci pokladov - Flynn
Lovci pokladov - Flynn Zdroj: TASR

Quasi Modo sa narodil s vrodeným poškodením chrbtice, v dôsledku ktorého zostal hrbatý.

Titul najškaredšieho psa na svete tento rok získal desaťročný kríženec pitbula s holandským pastierskym psom menom Quasi Modo. Jeho majitelia z Floridy si ako výhru zo súťaže, ktorá sa konala v kalifornskej Petalume, odnášajú šek na 1500 dolárov.

Quasi Modo sa narodil s vrodeným poškodením chrbtice, v dôsledku ktorého zostal hrbatý. Prvé roky života prežil v útulku, odkiaľ si ho vzal veterinár z mesta Loxahatchee v štáte Florida.

V životopise Quasi Moda, ktorý sa objavil na webovej stránke súťaže o najškaredšieho psa na svete, sa píše, že jeho vzhľad môže vystrašiť aj "nebojácnych chlapov" - poniektorí sa ho báli, lebo si mysleli, že je hyena, či tasmánsky čert. 

Na druhom a treťom mieste v súťaži o titul najškaredšieho psa na svete skončili kríženci čínskeho chocholatého psa a čivavy, ktorým ich majitelia dali mená Sweepee Rambo a Frodo.

Cenu Spirit Award si z Petalumy odnáša osemročná čivava menom Precious, ktorá síce na jedno oko nevidí, ale svojím čuchom dokáže svojho majiteľa, hendikepovaného veterána, upozorniť, že mu v krvi klesla hladina cukru.

PETALUMA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.