Zaujímavosti

Neuveriteľný biznis: Za pár týchto mutantov chcú aj 2500 eur

Dong Tao sliepka.
Zdroj: YouTube

Aj napriek nie veľmi lákavému vzhľadu ide o vysoko ctené plemeno kurčiat. Dong Tao je dokonca jedno z najvzácnejších kuracích plemien na svete.

Okrem vegetariánov a vegánov asi neexistuje človek, ktorý by si rád nepochutnal na kvalitnom kuracom mäse. V poslednej dobe si však dobre vyberáme, odkiaľ a ako čerstvé dané mäso je. Zjedli by ste ale kuracie mäso, ktoré pochádza z takéhoto kuraťa?

Kurča Dong Tao z Vietnamu je tzv. zmutované kura. Prejavuje sa to najmä nárastom svaloviny okolo nôh, ktorá pripomína skôr nejaký nádor. Aj keď zprvu vyzerá nechutne, vo Vietname ide o vysoko ctené plemeno kurčiat. Dong Tao je dokonca jedno z najvzácnejších kuracích plemien na svete.

Kilogram takéhoto kuracieho mäsa sa predáva za neuveriteľných  takmer 18 eur. Môžu za to hlavne vysoké náklady na ich chov a hodnota vo Vietname. Čím škaredšia sliepka - tým vyššia cena; Jedna "poriadna" vás môže vyjsť aj na 250 eur a pár v prepočte aj na 2500 eur.

Nohy tohto plemena môžu byť hrubé ako ľudské zápästie

Ak by ale čakali, že tieto sliepky znášajú aj obrovské vajíčka, mýlite sa - Dong Tao znášajú vajcia menej často ako bežné plemená. A je to práve pre ich obrovské nohy, ktoré im spôsobujú pri znášaní vajec veľké problémy. Majitelia zarábajú na ich predaji poriadne peniaze, pretože mäso je oveľa chutnejšie než u bežných kurčiat. 

https://www.youtube.com/watch?v=_d5EU5AvD7EBRATISLAVA/mlu

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.