Zaujímavosti

Princ venuje charite celý svoj majetok. Verí v lepší svet

Al-Waleed bin Talala
Zdroj: Youtube/Kingdom Holding Company

Jeho majetok má hodnotu 28 miliárd a podľa časopisu Forbes je na 34. mieste v rebríčku najbohatších ľudí sveta.

Saudskoarabský princ Al-Waleed bin Talala venuje charite celý svoj majetok vo výške 28 miliárd eur. Tento 60-ročný princ je podľa časopisu Forbes na 34. mieste v rebríčku najbohatších ľudí sveta. Tiež je majoritným vlastníkom firiem Citigroup, 21st Century Fox a Kingdom Holding Company.

Najštedrejší prispievateľ na charitu dúfa, že vybuduje ,,lepší svet plný tolerancie, uznania, rovnosti a možností pre všetkých." Zveril sa, že ho inšpirovala nadácia Gates Foundation, ktorú založili Bill a Melinda Gates. Gates pochválil princovo rozhodnutie a nazval ho inšpiráciou pre všetkých, ktorí pracujú vo filantropii po celom svete.

Ako sám tvrdí:,,filantropia je osobná zodpovednosť, ktorú som začal robiť pred tridsiatimi rokmi a je neoddeliteľnou súčasťou mojej islamskej viery."

Dúfa, že pomôže vytvoriť mosty, ktoré upevnia pochopenie medzi rôznymi kultúrami, vytvoria spoločnosti, posilnia ženy, povzbudia mladých, poskytnú pomoc pri katastrofách a vytvoria tolerantnejší a chápavejší svet.

Najviac peňazí pôjde na saudskoarabské charity, chce najskôr pomôcť ľuďom doma a potom rozšíriť pomoc do celého sveta. Nezostane však bez majetku, pretože na svojich obchodných aktivitách zarobí asi 705 miliónov eur ročne.


RIJÁD/BBC,js

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.