Zaujímavosti

Bezdomovec ohúril milióny ľudí. Aj vy budete z neho paf

Bez názvu.png
Zdroj: YouTube

Jeho manželka náhle zomrela a on upadol do depresie. Následne na to mu zobrali trojročného syna.

Okoloidúci neverili vlastným očiam a ušiam. Bezdomovec z Floridy ukázal, aký talent skrýva. Na ulici v centre mesta Sarasota našiel odomknutý klavír a neváhal si zahrať. Video teraz dojíma užívateľov internetu.

Donald Gould (51) prekvapil každého, kto bol v tej chvíli na ulici. Aurore Henry neváhala a jeho hru ihneď nakrútila na mobil. Video zverejnila 30. júna a do dnešného dňa má viac ako 2 milióny kliknutí na YouTube. „Bol fenomenálny. Musela som si to natočiť," povedala Aurore pre ABC News.

Autorka videa netušila, aký veľký záujem vzbudili jej zábery. O virtuózovi bez domova informujú mnohé zahraničné médiá a jeho hra sa na sociálnych sieťach šíri rýchlosťou svetla. Bezdomovec Donald sa vyjadril, že na klarinet aj na klavír hrá už od detstva. Zapísal sa na univerzitu a chcel sa stať učiteľom hudby. „Musel som sa naučiť hrať na každý nástroj. Hudbu som aj komponoval," hovorí samotný Donald v druhom videu.

Univerzitu však opustil po troch semestroch, pretože nemal peniaze na školné. Neskôr sa oženil a stal sa otcom. Jeho manželka však v roku 1998 náhle zomrela a on upadol do depresie. Následne na to mu zobrali aj trojročného syna. Vďaka medializácii jeho príbehu môže chodiť hrávať do miestneho baru. Rád by však začal učiť hrať deti.

https://www.youtube.com/watch?v=JCguq3hTC2M


https://www.youtube.com/watch?v=O3wb-Yt1V9Y


FLORIDA/DailyMail, zv
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

TOP ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Dôležité udalosti