Zaujímavosti

Ak milujete slnko, more a Taliansko neváhajte a vyrazte do Benátok

78578.jpg

Poznávací 4-dňový zájazd do romantických Benátok s pobytom pri mori a ubytovaním.

Ak milujete slnko, more a Taliansko neváhajte a vyrazte so zlavy.markiza.sk na perfektný víkend k moru. Celé dva dni plné relaxu čakajú na vás v obľúbenom talianskom letovisku Lido di Jesolo. Široké piesočnaté pláže a pozvoľný vstup do mora sú ideálne aj pre deti, ale aj dospelých.

Navštívite aj jedno z najromantickejších miest sveta - Benátky - mesto kanálov, mostov a typických úzkych uličiek. Benátky sa nazývajú kráľovnou Jadranského mora, mestom vody a mestom svetla. Ďalšou atrakciou, ktorú môžete navštíviť je neďaleký aquapark v Lido di Jesolo.


Sklamaný určite nebudete, pretože patrí k najlepším vodným parkom v Európe a nájdete tu množstvo atrakcií a tobogánov pre malých i veľkých. Nielen večer, ale aj cez deň je tu pulzujúci život a nudiť sa určite nebudete.


Námestie sv. Marka( Piazza di San Marco)

Námestie svätého Marka (tal. Piazza San Marco) je hlavným benátskym námestím. Vzniklo v 9. storočí ako malé priestranstvo pred Bazilikou svätého Marka. Je nielen centrom Benátok, ale aj najnižšie položeným miestom v meste.


Bazilika di San Marco (Bazilika sv. Marka)

Bazilika stojí na mieste, kde sa už v rokoch 828 - 829 spomína kostol založený sv. Teodorom. V roku 832 sa písomne spomína zasvätenie kostola (v tom čase kaplnky vedľa stojaceho Dóžovho paláca) sv. Markovi, ktorého ostatky sa v r. 828 podľa zachovanej legendy dostali do Benátok z kláštora v egyptskej Alexandrii vďaka dvom benátskym moreplavcom. Okrídlený lev - symbol evanjelistu - sa dostal do znaku mesta a sám sv. Marek jeho patrónom.


Most di Rialto

Prvýkrát bolo možné prekročiť suchou nohou kanál Grande cez pontónový most, ktorý bol postavený Roku 1181 staviteľom Nicolò Barattieri. Bol známy pod názvom Ponte della Moneta, pravdepodobne preto, že v blízkosti stála mincovňa.

Vzhľadom k tomu, že vďaka blízkemu trhu, zvanom Rialto, tento naviac čoskoro nestačil, bol roku 1255 nahradený mostom dreveným. Stavba bola založená na dvoch šikmých rampách v pohyblivom strede, ktorý umožnil prieplav vyšším lodiam. Nakoniec došlo k spojeniu s priľahlým trhom a dostal dnešné meno.


BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti