Zaujímavosti

Sila jednoduchej fotografie! Chlapcovi zmenila celý život

chlapec.jpg
Zdroj: Facebook/ Joyce Torrefranca

Na snímke je Daniel Cabrera z Filipín, ktorý je bez domova. Žije v chatrči za stánkom potravín, kde jeho matka pracuje.

Fotografia len deväťročného chlapca, ktorý sedí na ulici pri provizórnom drevenom stole a pri tlmenom svetle zo známej reštaurácie s rýchlym občerstvením si robí domáce úlohy, sa rozšírila do sveta a zasiahla srdcia miliónov ľudí. Píše DailyMail.

Na snímke je Daniel Cabrera z Filipín, ktorý je bez domova. Žije v chatrči za stánkom potravín, kde jeho matka pracuje. Tam skončili potom, ako ich dom pohltil požiar pred piatimi rokmi.

Vo vnútri malej búdky sa tlačí s ďalšími súrodencami a spávajú na drevených laviciach. Nemajú poriadne steny, elektrinu a najťažšie sa im takto žije počas zimných mesiacov. Ich mama Christina Espinoza, ktorá má ešte tri dospelé deti z predchádzajúceho manželstva, neúnavne pracuje, aby aspoň nejako uživila rodinu. Otec rodiny zomrel pred tromi rokmi vo väzení.

Zdroj: Profimedia.sk

Okrem potravín tiež pracuje ako pouličná predavačka. Predáva cigarety a sladkosti a chodieva aj prať bielizeň.

Daniel prejde každý deň do školy asi kilometer, aby stihol prvú hodinu o ôsmej ráno. Ale musí si dávať pozor. Napriek tomu, že je chudobný, si naňho vždy počkajú chlapci zo školy, ktorí mu už ukradli jednu z dvoch ceruziek. V taške tak nosí ruženec a verí, že ho ochráni pred tyranmi.

Keďže doma nemá lampu, chodieva k fastfoodu v Mandaue City, Cebu blízko jeho domu, aby sa mal ako učiť. Zatiaľ čo jeho spolužiaci hrávajú po večeroch futbal, on si robí domáce úlohy.

Donedávna bol Daniel jedným z mnohých chudobných filipínskych chlapcov s veľkými ambíciami. Chcel by sa stať lekárom alebo policajtom. Jeho život sa obrátil k lepšiemu potom, ako ho pri učení nafotila 20-ročná študentka lekárskej technológie Joyce Torrefranca.

Zdroj: Profimedia.sk

Snímky zverejnila na sociálnej sieti s tým, ako ju chlapec inšpiroval k štúdiu. Fotku začali mnohí zdieľať a v Danielovom živote nastal obrat. Neskôr Joyce napísala: "Nemyslela som si, že jednoduchá fotografia môže toľko zmeniť. Ďakujem vám za zdieľanie. Vďaka tomu sme boli schopní pomôcť Danielovi dosiahnuť svoj sen."

Daniel je ukážkou toho, čo štúdium skutočne znamená. Chlapec vytrvá, pretože vie, aké je to mať nič. Mnohí by sa od neho mali učiť. "Najväčšie lekcie nepochádzajú od slávnych osobností, ale od obyčajných ľudí. Majte myseľ a oči otvorené," povedal Giomen Probert Ladra Alayon, ktorý s chlapcom robil rozhovor.

Snímku Daniela zdieľali viac ako 7000-krát. Pre chlapca vznikla zbierka, aby mal peniaze na knihy a študijné pomôcky vrátane lampy. Vyzbieralo sa toľko, že to chlapcovi pomôže aj na vysokej škole. Dokonca ostali peniaze aj pre iné deti v podobnej situácii.FILIPÍNY/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.