Zaujímavosti

Martina je držiteľkou rekordu za ženský krik. Veď si ho vypočujte

martina.jpg

Vo Valči neďaleko Martina sa konal slovenský rekord fest.

Viete, kde žije žena, ktorá dokáže najhlasnejšie kričať? Vo Valči neďaleko Martina sa konal slovenský rekord fest, počas ktorého účastníci prekonali niekoľko zápisov v slovenskej knihe rekordov. Niektoré disciplíny boli prinajmenšom bizarné.

Začalo sa to silovými disciplínami. Udržať s rozpaženými rukami dve desať kilogramové bandasky, sa môže zdať jednoduché. „Ešte si to nejak neuvedomujem, prvý krát v živote som niečo takéto skúsil," povedal Igor Spišák, držiteľ slovenského rekordu. Prvý pokus a hneď prekonal najlepšieho Slováka, závažie udržal dve minúty aj tri sekundy.

Pokúsiť sa o rekord sa dá aj v kategóriách o ktorých by ste si isto mysleli, že sú v praxi nevyužiteľné. Napríklad pľuvanie hrášku do najväčšej vzdialenosti, najpomalšie jedenie nanuka.
Niektoré valčianske disciplíny boli skoro až desivé. „Ženský krik. Ideme prihlásiť kolegyňu, už sme si to skúšali," hovorí organizátorka Barbora Kubincová. Celoslovenská víťazka tejto disciplíny rekord trénovala v paneláku.

„Ospravedlňujem sa mojim susedom, trénovala som to asi dva dni. Už nebudem vykrikovať v našom baraku," sľubuje držiteľka rekordu Martina Štrbáková.VALČA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti