Zaujímavosti

Táto dôchodkyňa je hrdinka! Pred zjedením zachránila tisíce psov

psi.jpg

Yang je jedným z mnohých z čínskej strednej triedy, ktorý bojuje s barbarským správaním sa k najlepšiemu priateľovi človeka.

Dôchodkyňa Yang Yiaoyun sa vzdala učiteľského povolania a začala sa naplno venovať ochrane zvierat a ich práv. Mnohí ju za jej užitočnú prácu velebia, iní hanobia. V Číne je totiž bežné, že si ľudia pochutia na psoch a dennodenne ich tam umierajú stovky. Yang ich zachraňuje už 20 rokov a za život jej vďačia tisícky psíkov. Mnohým našla domov, niektoré vychováva u seba doma v meste Tianjin.

Yang je jednou z mnohých z čínskej strednej triedy, ktorá bojuje s barbarským správaním sa k najlepšiemu priateľovi človeka. Je bežné, že psa chovajú na to, aby ho predali na mäso a žiadny zákon tomu nebráni.

"Predala som dva domy. Zadlžila som aj syna a môj dlh je vo výške 128 859 dolárov. Je to slepá ulička, z ktorej sa nedá vrátiť. Nemôžem tých psov nechať opäť na ulici," hovorí Yang, ktorá pre záchranu zvierat obetovala celý svoj majetok. Bývalá učiteľka žije v chatrči.

O Yang sa písalo aj minulý rok, kedy sa jej podarilo vyzbierať vyše 24-tisíc dolárov na záchranu 350 psov. Tie mali skončiť ako pochúťka na tradičnom festivale v meste Yulin na juhu Číny.

Počas tohtoročného festivalu minula na záchranu 500 psov 300-tisíc jenov. Mnohé boli týrané a choré, život niektorých visel na vlásku. Yang chcela vybudovať oficiálne záchranné hniezdo pre zvieratá, ale dostalo sa jej malej podpory od miestneho obyvateľstva, ktorý berú tento festival ako tradíciu a vnímajú to tak bežne, ako keď si vy upečiete moriaka.ČÍNA/ Reuters

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.