Zaujímavosti

Hrozný pohľad. Trpia, aby sa ľudia pobavili

Bez názvu.png

Poburujúca snímka vznikla na Bali. V hoteli majú malý chlórovaný bazén, v ktorom držia štyroch delfínov.

Šokujúce fotografie doslova zaplavili internet, sociálne siete a zahraničné médiá. Ľudia na dovolenkách obľubujú fakultatívne výlety. Najobľúbenjšie sú určite výlety do delfinária a aquaparky. Po prečítaní článku si však možno podobné zážitky odpustíte.

Poburujúca snímka vznikla na Bali. V hoteli Keramas Beach majú malý chlórovaný bazén (10 x 20 metrov), v ktorom držia štyroch delfínov. Inteligentné morské cicavce sú veľkým lákadlom pre turistov. V bazéne si s nimi môžu aj zaplávať, objať ich a pobozkať, to všetko v priemere za 130 eur. Vôbec im neprekáža, že pre chlórovanú vodu sú už cicavce takmer slepé.

„Atrakciu" si všimli aj ochranári, ktorí určite neboli nadšení tak, ako turisti. Po spísaní petície sa ale zatiaľ nič nezmenilo. „Delfíny sú stále uväznené v malej chlórovanej vode. Chceme delfíny oslobodiť a vrátiť ich do voľnej prírody. Tam, kam patria," povedal pre denník DailyMail surfer a aktivista Craig Brokensha.

Craig v rozhovore dodal, že delfíny sú už úplne bez života. Chlórovaná voda im môže spôsobiť úplnú slepotu. Majitelia hotela sa však bránia, že úrady im túto „atrakciu" schválili, preto na držaní delfínov bazéne nie je nič nelegálne.

Páči sa vám takýto pohľad na uväznené zvieratá?

https://www.youtube.com/watch?v=F393j9WUP-c

Hotel Keramas Beach nie je jediným hotelom, kde v malom bazéne držia veľké delfíny. Svedčia o tom tieto zábery.

https://www.youtube.com/watch?v=uHtK8-jQbSkBALI/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.