Zaujímavosti

Múzeum voskových figurín, podmorský svet a historická Viedeň

vylet-vieden-dom-mora-a-voskove-figuriny.jpg

Ponorte sa do hlbín podmorského sveta, spoznajte historické centrum Viedne a navštívte s nami múzeum voskových figurín.

Jednodňový výlet do múzea voskových figurín a podmorského sveta do Viedne na zlavy.markiza.sk za skvelú cenu. Prvou zastávkou zájazdu bude najväčšie morské akvárium v Rakúsku - Dom mora, ktorý sa rozprestiera na desiatich poschodiach. Čaká tu na vás fascinujúci svet hlbín morí a oceánov či nedostupných tropických pralesov.

K najobľúbenejším častiam podmorského sveta, kde nájdete nespočetné množstvo rýb rôznych farieb a tvarov patrí tropický morský svet, kde uvidíte aj najjedovatejšie ryby, čo kedy obývali moria a oceány. Zaujať vás môže aj akvárium žralokov, ktoré je najväčšie v Rakúsku.


Dažďový prales zažijete v dome trópov, kde sa zvieratá pohybujú úplne voľne ako napríklad papagáje a malé opičky. Nezabudnuteľné dobrodružstvo z pralesu umocní prechádzka popri krásnom vodopáde. Krokodílov, pavúky, jašterov a hadov nájdete v ďalšej časti Domu mora v krokoparku.


Po návšteve Domu mora si v samotnom historickom centre Viedne prehliadnete najvýznamnejšie historické pamiatky ako Hofburg - cisársky palác, Dóm sv. Štefana, Rathaus, Operu, Kärtnerstrasse, Mariahilferstrase. Milovníci múzeí budú mať možnosť navštíviť historické alebo prírodovedné múzeum, poprípade stráviť čas nákupmi alebo si len tak posedieť na viedenskej kávičke poprípade ochutnať pravý Wienerschnitzel, Apfelstrudel alebo Sacherovu tortu.


Nakoniec navštívite múzeum voskových figurín Madame Tussauds, kde stretnete rôzne svetoznáme osobnosti, či už z oblasti filmu, športu, politiky, hudby alebo histórie. Nájdete tu naozaj realistické kópie celebrít a osobností ako Angelinu Jolie, Michaela Jacksona, Nicole Kidman, Johnnyho Deppa. A čo najviac s Albertom Eisteinom si budete môcť zasúperiť v inteligenčnom teste alebo s Johannom Straussom dirigovať viedenský valčík.


BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.