Zaujímavosti

Srdcervúca snímka. Mama dáva synovi posledný bozk na rozlúčku

rozlucka.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Týždenného Sebastiana odpojili od prístrojov. Rodičia sa rozhodli založiť charitu.

Mama na snímke bozkáva svoje dieťa len pár okamihov pred tým, ako zomrie v nemocnici. Sarah Marriott (32) musela urobiť najťažšie rozhodnutie v živote. Len týždňového synčeka Sebastiana Blenkinsopa dala odpojiť od prístrojov.

Sebko sa narodil s vážnou chorobou Alveolar Capillary Dysplasia. Na svet prišiel v apríli cisárskym rezom v americkom meste Stockton. Po narodení mal poškodené pľúca a vážil len 2. 18 kg. Z Fakultnej nemocnice ho museli preto previesť do nemocnice v Newcastle. Tam ho pripojili na prístroje, ktoré ho udržiavali pri živote.

Zdroj: Profimedia.sk

Päť dní po narodení lekári oznámili rodičom, že chlapec má okrem pľúc ťažko poškodený aj mozog. Rodičom odporučili, že najlepšie bude, ak prístroje odpoja. Chlapček zomrel v náruči matky po boku otca.

„Vedela som, že pre neho bude najlepšie, ak sa prístroje vypnú. Nechcela som, aby trpel. Každú noc zaspávam s jeho plyšovým zajacom. Je to stále veľmi bolestivé," povedala matka pre denník DailyMail.

Rodičia zverejnili snímku poslednej rozlúčky s dieťaťom. Ak si myslíte, že to urobili pre päť minút slávy a pre ľútosť, mýlite sa. Po smutnej udalosti sa rozhodli založiť charitu. Teraz zbierajú finančné prostriedky na výskum syndrómu Alveolar Capillary Dysplasia.

Zdroj: Profimedia.sk

USA/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.