Zaujímavosti

Na dovolenke veselo surfovala na internete. Účet ju zruinoval

shannon.jpg
Zdroj: DailyMail

Zdravotná asistentka ho nemá, ako zaplatiť.

Len 19-ročná zdravotná asistentka Shannon Mills z Británie dostala takmer infarkt, keď uvidela svoj účet za telefón. Ešte pred rodinnou dovolenkou v Turecku kontaktovala mobilného operátora, aby sa dohodla na sume za internet v zahraničí. Rozhodla sa pre službu 30 megabajtov za 120 libier.

Ale už po niekoľkých dňoch na dovolenke dostala od operátora sms s upozornením, že už minula na dátach 2 808 libier. A to bola len špička ľadovca. Začali jej chodiť ďalšie sms správy s horibilnými sumami. "Úplne som bláznila. Bol to obrovský šok," povedala pre DailyMail.


"Chcela som používať Facetime, Facebook a podobné veci. Myslela som si, že ma doma bude čakať účet 300 libier. Obvykle platím mesačne 25 libier. Tak som si myslela, že tie sms správy sú nejaký vtip, o ktorý sa postaral môj otec. Okamžite som vypla dátový roaming a myslela som si, že tým sa to skončilo. Ale každý deň mi chodili sms-ky," hovorí Shannon.

Keď Shannon dostala sms so sumou 4 000 libier, rozhodla sa zavolať na infolinku mobilného operátora, ale nedovolala sa nikam. Nakoniec to začala riešiť jej otec. Operátor im povedal, že Shannon už zablokoval využívanie dát. Ale napriek tomu jej stále chodili sms správy.

Shannon nemá peniaze na zaplatenie účtu a jej rodina tiež nie. Konečná suma sa totiž vyšplhala na 21 819 libier (30 865,75 eur). Operátor už tiež hľadá riešenie tohto prípadu.

Firma len pred časom začala ponúkať lacnejšie balíky dát v zahraničí. Napríklad v Turecku si zákazníci zaplatia 40 libier. Po využití 50 megabajtov dát si tak môžu objednať ďalších 200 megabajtov za 120 libier.


VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti