Zaujímavosti

Matka dala deti do tábora, vrátili sa s popáleninami 2. a 3. stupňa

Chlapci utrpeli popáleniny druhého a tretieho stupňa.
Zdroj: facebook.com/Shaunna Broadway

Chlapci mali stráviť deň v miestnom aquaparku s opatrovateľkami z centra Happiness Daycare vo Vinite.

„Mojich úbohých synovcov nechali vonku, keď boli v Happiness Daycare vo Vinite. Teraz sú s mamou v nemocnici," napísala na Facebook Amanda Harvey, teta chlapcov. Tá fotografie zverejnila ako prvá. Pod nimi sa spustila riadna diskusia a hneď sa toho chytili médiá.

Zdroj: facebook.com/Shaunna Broadway

Mama Shaunna Broadway z Vinity z Oklahomy zverila svojich dvoch synov, 5 a 7-ročných chlapcov do denného tábora. Ona bola v tom čase v práci. Od deviatej rána sa o nich teda mali starať opatrovateľky. Tie vzali deti do aquaparku.

Zdroj: facebook.com/Shaunna Broadway

„Z práce som sa dostala až po piatej hodine poobede a keď som ich vyzdvihla, boli úplne spálení. Zamestnanci si dokonca robili žarty z môjho staršieho syna, že plače ako dieťa," povedala Shaunna pre buzzfeed.com. Personál údajne nemal opaľovací krém a deťom povedal, aby sa nevyzliekali. Chlapci vraj neposlúchli.

Zdroj: facebook.com/Shaunna Broadway

Celý deň tak boli na slnku a telíčka ich pálili. Mama ihneď volala do nemocnice vo Vinite, kde jej povedali, že si má v lekárni kúpiť masť a lieky proti bolesti. Chlapci však boli v neznesiteľných bolestiach celú noc a aj ďalší deň. Plakali a na telách sa im začali vytvárať pľuzgiere. Mali aj problémy s dýchaním.

Zdroj: facebook.com/Shaunna Broadway

Nakoniec museli byť letecky prevezení do Texasu, kde im diagnostikovali popáleniny. Mladší mal popáleniny druhého a starší tretieho stupňa. „Môj najstarší syn je ryšavý, takže má aj bledšiu pokožku, preto to bolo oveľa horšie," povedala Shaunna Broadway.

Zdroj: facebook.com/Amanda Harvey

Rodina bola na polícii a podala trestné oznámenie za zanedbanie a týranie detí. Hľadajú si právnika. Chlapci sú v súčasnosti na liečení v Shriners- nemocnici pre deti, kým sa im nezahoja všetky pľuzgiere a rany. „Nechcem, aby sa to ešte niekomu stalo," dodala ich matka Shaunna.

Zdroj: facebook.com/Amanda Harvey

Zdroj: facebook.com/Shaunna Broadway

VINITA/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.