Zaujímavosti

Malý hrdina. Toto zvládol chlapec po mozgovej obrne

profimedia-0253935399.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Chlapec môže byť inšpiráciou pre každého, kto sa neustále sťažuje a hovorí, že sa niečo nedá. Tu je príklad, že stačí len chcieť.

Mnohí z nás by v polovici padli na ústa. Statočný 8-ročný chlapec po mozgovej obrne však triatlon dokončil. V cieli na neho čakal hrdý otec, ktorý ho vrúcne objal. Chlapcova statočnosť dojala svet a stovky pozorovateľov na neho čakali v cieľovej rovinke.

Bailey Matthews z britského Nottinghamshire zvládol 100 m plávania, 4 km bicyklovania a 1, 3 km behu. Celý čas bol pri ňom otec. Rodičia chlapca boli ohromení, koľkí cudzí ľudia ich podporovali. „Keby ste videli jeho šťastnú tvár, keď zbadal ten dav ľudí, ktorí mu tlieskali," povedala hrdá mama Julie pre denník DailyMail.

Dojemný moment nastal, keď chlapec v cieľovej rovinke odhodil zdravotnú pomôcku a bežal bez nej. A aj keď spadol, neváhal sa postaviť a triatlon dokončil.

Zdroj: Profimedia.sk

Bailey, ktorý má ešte brata Finlay, sa narodil o deväť týždňov neskôr. Lekári mu mozgovú obrnu diagnostikovali až v 18-tich mesiacoch. Chlapec napriek chorobe je veľmi húževnatý a statočný. O triatlon sa začal zaujímať sám, len poprosil otca, aby ho trénoval. „Dokázal to, lebo to chcel dokázať. Neviem, čo ho ženie vpred, ale svoj cieľ vždy dosiahne," dodal Bailyho otec.

Chlapec môže byť inšpiráciou pre každého, kto sa neustále na niečo sťažuje a hovorí, že sa niečo nedá. Tu je príklad, že stačí len chcieť a snažiť sa.

https://www.youtube.com/watch?v=YMNmgVamhoM


LONDÝN/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.