Zaujímavosti

Vo vrakoch lodí z roku 1715 našla rodina obrovské bohatstvo

Zlaté mince- ilustračná snímka.
Zdroj: Profimedia.sk

Schmittovci sa živia tým, že hľadajú poklady.

Rodina Schmittovcov má naozaj veľmi zvláštny zdroj obživy. Sú profesionálni hľadači pokladov. Teraz sa im podaril životný nález. Z vrakov španielskej flotily, ktorá sa potopila v roku 1715 v Atlantickom oceáne, našli zlaté predmety. Objav má hodnotu milión dolárov, čo je okolo 900-tisíc eur.

Ako píše agentúra Reuters, majiteľ firmy, ktorá vlastní práva na prieskum vrakov Brisben potvrdil, že objavili 51 zlatých mincí rôznej hodnoty a retiazky dlhé 12 metrov. Rick a Lisa Schmittovci, ich dve deti a nevesta si tak pekne prilepšia. Z morského dna poklad vytiahol ich 27-ročný syn Eric.

Predmety boli v hĺbke štyri a pol metra neďaleko prístavu Fort Pierce, asi 210 kilometrov od Miami. Mince sa pravdepodobne používali ako platidlo. Schmittovci už našli viac predmetov. V roku 2013 vytiahli mince a retiazky v hodnote 300-tisíc dolárov, teda 272-tisíc eur.

Brisben sa rozhodol zverejniť oznámenie nálezu na deň 300. výročia potopenia 11 španielskych galeón (pozn.red. plachetnica španielskeho pôvodu využívaná medzi 15. a 17. storočím), ktoré zmiatol hurikán pri pobreží Floridy, keď sa plavili z Havany do Španielska.

FORT PIERCE/al

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti