Zaujímavosti

Prišla o syna, tak vyrába „živé“ bábiky pre tých, čo tiež stratili dieťa

Teresa Russon vyrába živé bábiky.
Zdroj: Profimedia.sk

Teresa Russon vyrába bábiky, ktoré vyzerajú ako ozajstné živé bábätká.

Teresa Russon z mesta Worksop v britskom Nottinghamshire prišla pred desiatimi rokmi o syna. Kreatívna 51-ročná žena sa rozhodla vyrovnať so stratou milovaného chlapca po svojom. Začala vyrábať bábiky, ktoré vyzerajú ako živé bábätká. A keďže takéto bábiky pomohli so smútkom jej, teraz ich vyrába aj pre ostatné páry s rovnakým osudom.

Vytvára rôzne bábiky na objednávku. Niektoré robí až šesť mesiacov a jej najdrahšia stojí takmer 500 eur. Obyčajná okolo 40 eur. Aby vyzerali, čo najviac realisticky, dáva ich do pece na 150 stupňov. Používa na ne kremík a vinyl.

https://www.youtube.com/watch?v=Pw8WPnUrlFM


„Po tom, čo zomrel môj syn, nemohla som spať ani jesť, jediné, čo ma robilo aspoň trocha šťastnejšou bolo maľovanie," povedala Teresa pre dailymail.co.uk. „Ja a moja mama sme vyrábali porcelánové bábiky už predtým, ako som začala s týmito," hovorí.

„Bábiky, ktoré robím vyzerajú ako skutočné deti.Nepomôže to, ale môžete sa k nim správať ako k živým. Ak ste nikdy nestratili dieťa, ťažko to pochopíte," dodala Teresa.

Výroba bábik je pre ňu aj istý únik. Prekonala toho už veľa. Zomrela jej matka a päť mesiacov na to aj spomínaný syn, ktorý ako 21-ročný spáchal samovraždu.

WORKSOP/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.