Zaujímavosti

Najkontroverznejšia kampaň, aká tu bola

2AEC767B00000578-0-image-a-159_1438158299025.jpg
Zdroj: YouTube

Ľudia by si mali začať uvedomovať, aké následky majú ich činy. Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre maloletých.

Možno ste sa nad problémom so zabíjaním morských živočíchov nikdy nezamýšľali. Po vzhliadnutí nového silného videa vám však táto téma zrejme už ľahostajná nebude. Najkontroverznejšiu kampaň proti lovu veľrýb má na svedomí nezisková organizácia Sea Shepherd.

Hlavnú úlohu v kampani však nehrajú samotné veľryby, ale talentovaný austrálsky herec David Field. Muž vo videu sa najskôr snaží lovcom uniknúť, potom ho ale zasiahne harpúna a on sa začne zvíjať od bolesti. Postupne umiera v kaluži vlastnej krvi.

Ľudia by si mali začať uvedomovať, aké následky majú ich činy. Často zabúdame, že na svete nie sme sami.

David Field napodobňuje bolesť veľrýb, ktorú pri love zažívajú. Ľudia si možno myslia, že ich to nebolí, no opak je pravdou.  „Ak by takto vraždili ľudí, ihneď by sme ich poslali do väzenia. Keď zabíjajú zvieratá, nič sa im nestane," povedal herec o lovcoch.

Video plné krvi a bolesti sa zameriava na hlavné štyri body lovu: naháňanie, zasiahnutie harpúnou, vláčenie a smrť. Podľa Sea Sherpherd sú veľryby pred smrteľným zasiahnutím už tak unavené, že sa stávajú ľahkou korisťou. Hovorca Sea Shepherds Adam Burling priznal, že ich kampaň obsahuje naozaj drsné zábery: „Cieľom je, aby si ľudia uvedomili, aké je to barbarstvo a akú hrôzu lovci spôsobujú. Je načase to zastaviť."

#SUPPORT for the pilot whales of the Faroe Islands from Ricky Gervais.#SeaShepherd #OpGrindini

Posted by Sea Shepherd Australia on 24. červenec 2015

Video získalo obrovský ohlas. Na YouTube ho okomentovalo viac ako 50-tisíc ľudí len pár hodín po zverejnení. Pracovníci Sea Shepherds sledovali na Antarktíde lov veľrýb viac ako 10 rokov. Od tej doby vydala Medzinárodná veľrybia komisia moratórium na komerčný lov pre Island, Nórsko aj Japonsko, informuje denník DailyMail.

Japonsko sa chcelo k lovu vrátiť pod zámienkou, že ide o vedecký výskum. Táto žiadosť im bola ale zamietnutá. Ľudia by si mali začať uvedomovať, aké následky majú ich činy. Často zabúdame, že na svete nie sme sami.

Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre maloletých. 


SYDNEY/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.