Zaujímavosti

Čaká nás magická noc. Modrý mesiac prinesie výzvy

Modrý mesiac (ilustračná fotografia)
Modrý mesiac (ilustračná fotografia) Zdroj: Shutterstock.com

Objavia sa výzvy, ktoré síce budú vyzerať desivo, treba ich však chytiť za pačesy.

Čaká nás prírodný úkaz, ktorému ľudstvo prisudzuje magické schopnosti. Príde druhý spln počas jedného mesiaca. Rovnaká situácia najbližšie nastane až o tri roky. Modrý mesiac je astronomická zvláštnosť. Opakuje sa približne raz za tri roky, naposledy v auguste 2012. Informuje portál tn.cz.

Dávne učenia, ale aj alternatívne smery pripisujú modrému mesiacu zvláštne schopnosti. „Mesiac má jeden spln a po 29 dňoch nasleduje ďalší. Stane sa tak, že druhý spln nastane v tom istom mesiaci. Tento raz sa tak stane v júli," uviedla vesmírna organizácia NASA.

Prvý spln sme zaznamenali 2. júla a ten ďalší príde 31. júla. Toho, kto chce vo svojom živote niečo zásadnejšie zmeniť, by mala energia z Modrého mesiaca posunúť správnym smerom. Je to tiež príležitosť zastaviť sa a uvidieť svoj život v širších súvislostiach. Mal by priniesť aj mnoho šancí, ktoré sa objavia doslova raz za život a aj keď vyzerajú trochu desivo, nemali by sme sa báť ich chytiť za pačesy.

Ak ste v posledných dňoch cítili nepokoj a zle sa vám spalo, pravdepodobne je to práve pre blížiaci sa Modrý mesiac. Podľa astrológov by mal priniesť niečo veľké.

Farba mesiaca sa nezmení

Nevieme prečo sa v slovnom spojení vyskytuje meno modrý. Mesiac totiž počas splnu farbu nezmení. Modrastý nádych dostáva len vtedy, ak sa do atmosféry dostanú splodiny rozsiahlych letných požiarov, prípadne sopečný prach.

Okrem mesiacov, v ktorých zažijeme dva splny existuje aj opačný extrém. Mesiace, počas ktorých nenastane žiaden spln. Najčastejšie ním býva 28-dňový február, keďže je kratší ako lunárny cyklus. Najbližší február bez splnu nás čaká v roku 2018.

BRATISLAVA/TN.cz, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.