Zaujímavosti

Ženy v Ontáriu pripomenuli svoje právo na odhalené poprsie

Ženy v Ontáriu pripomenuli svoje právo na odhalené poprsie
Ženy v Ontáriu pripomenuli svoje právo na odhalené poprsie Zdroj: TASR/AP

Ženy v provincii Ontário majú právo odhaľovať sa na verejnosti od roku 1996.

Desiatky od pása hore nahých žien a mužov sa dnes v meste Waterloo v kanadskej provincii Ontário zúčastnili na pochode a demonštrácii, ktorých cieľom bolo pripomenúť ženám, že majú právo odhaliť si na verejnosti prsia, ak si to želajú.

Podujatie zorganizovala trojica sestier, ktoré pred týždňom zastavil policajt, keď sa v rezidenčnej štvrti bicyklovali s odhaleným poprsím a upozornil ich, že konajú v rozpore so zákonom.

Mladé ženy argumentovali, že nemá pravdu. Keď si roztržku začali nahrávať mobilným telefónom, policajt začal tvrdiť, že chcel len skontrolovať, či majú na bicykloch funkčné zvončeky a svetlá.

Trojica sestier sa potom odobrala na policajnú stanicu a na zasahujúceho policajta podala trestné oznámenie za porušenie zákona. Ženy v provincii Ontário majú totiž právo pohybovať sa na verejnosti s obnaženými prsiami od roku 1996.

Podobný incident, aký koncom júla zažili sestry Tameera, Nadia a Alysha Mohamedové, keď si kvôli horúčave pri bicyklovaní vyzliekli tričká i športové podprsenky a bicyklovali sa "hore bez", sa v júni odohral v meste Guelph v provincii Ontário, keď mestský úradník napomenul osemročné dievča, ktoré malo na plavárni oblečený len spodný diel plaviek.

ONTARIO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.