Zaujímavosti

Objavili na Marse život? Na fotografiách sa vraj nachádzajú bytosti

Povrch planéty Mars
Zdroj: NATO

Snímky okamžite potešili nadšencov vesmíru, pretože vraj dokazujú, že na Marse je život. Vedci majú nato iný názor.

NASA nedávno priniesla najnovšie fotky z MARSU, ktoré začali okamžite kolovať po sociálnych sieťach. Niektorí kreatívci na nich dokonca vidia kraba, ale nie len tak obyčajného, ale vraj vyzerá ako vystrihnutý zo sci-fi príbehu.

Objasnil to až astronóm a riaditeľ centra SETI Seth Shostak, ktoré zbiera dôkazy o existencii vesmírnej inteligencie. Takéto fotografie a útvary z Marsu vidí približne raz týždenne. Čiže to pre neho nie je nič nové.

Zdroj: NASA

,,Tí, ktorí mi ich posielajú sú vždy nadšení a tvrdia, že na nich vidia ,,niečo" čo by nepredpokladali, že uvidia na prašnom povrchu červenej planéty," dodal Shostak.

Podľa neho je to zvyčajne nejaký druhy zvieraťa, ale občas dokonca aj zvláštnejšie predmety ako napríklad automobilové súčiastky. Tiež tvrdí, že ľudská predstavivosť nepozná hraníc a niektorí si myslia, že videli dokonca autá na Marse.

On má na každý jeden úkaz vysvetlenie. Podľa neho je to jav, ktorý sa nazýva pereidolia, alebo akási schopnosť mozgu vytvoriť objekty z náhodných tvarov. Medzi také patrí aj ľudská schopnosť vidieť rôzne tvary napríklad v oblakoch.

Podľa neho, to zatiaľ nemožno považovať ako dôkaz o živote na Marse.

Zdroj: NASA

HUFFPOST

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.