Zaujímavosti

Toto je najmladšia psychologička na svete!

dafne.jpg

Je veľmi pravdepodobné, že o tejto milej, ale najmä inteligentnej dievčine budeme ešte počuť.

Je to neobyčajný pocit, keď rodič zistí, že jeho dieťa je už v malom veku nadané. Genialita je však už skutočne vzácny dar. V Mexiku žije dievča, ktoré má 13 rokov a už čoskoro získa magisterský titul z psychológie.

Len dve percentá populácie sa rodia s potenciálom stať sa géniami. Mimoriadna inteligencia sa začína prejavovať už v dojčenskom veku. Presne to isté sa stalo aj Dafne.

"Veľmi skoro začala chodiť aj hovoriť, písať a čítať vedela, keď mala dva a pol roka," hovorí jej otec Asdrubal Almazan Melendez.

Keď mala Dafne šesť rokov, úspešne zakončila základnú školu. Rodičia ju vo vzdelaní podporujú. "Sama sa zaujíma o veci, nikdy sme ju do ničoho nenútili, nemusíme dozerať na ňu. Je veľmi zodpovedná," dodáva otec.

Dafne vie, že je iná ako ostatné deti. Veľmi ju to netrápi a chce sa ďalej vzdelávať. "Počula som, že nadané deti sa často stávajú obeťami šikany, cítia sa osamotené a bez priateľov," hovorí Dafne.

Bakalársky titul z psychológie už má, v septembri nastupuje na magisterské štúdium. "Hrám na klavíri a rada maľujem, cez víkend sa vídam s kamarátmi," hovorí Dafne o záľubách. 

Je veľmi pravdepodobné, že o tejto milej, ale najmä inteligentnej dievčine budeme ešte počuť.


MEXIKO/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.