Zaujímavosti

Ženy vymenili v pôrodnici. Zistili to až po 24 rokoch na Facebooku

Lorena Cobuzzi so svojou biologickou sestrou Elisou.
Zdroj: Facebook

Zatiaľ čo jedna žila rozprávkový život, druhá vyrastala v chudobe.

Ešte v roku 1989 sa v talianskej oblasti Apúlia narodili cisárskym rezom dve dievčatká, a to len jedenásť minút po sebe. Lorenu a Antonellu hneď po pôrode označili náramkami. Sestričky však deti pravdepodobne zamenili, a tak vyrastali dievčatá 24 rokov v iných rodinách, píše Daily Mail.

Všetko sa zmenilo až keď Loreniny rodičia videli na sociálnej sieti fotografiu dievčaťa, ktoré sa v ten deň narodilo v nemocnici, kde aj Lorena. Vyzerala presne ako Caterine, čo bola dovtedy Lorenina oficiálna matka. Po dlhom pátraní a rôznych testoch sa ich predpoklady potvrdili a rozhodli sa jej to teda povedať.

,,Cítila som sa psychicky na dne," spomína Lorena na moment spred dvoch rokov, kedy jej bolo oznámené, že ju v pôrodnici zamenili. ,,Naši si ma posadili a povedali mi, že majú pre mňa niečo dôležité," dodala.

Teraz obe rodiny aj dievčatá žalujú talianske zdravotníctvo a žiadajú 22 milión eur. Lorenin právnik Stefano di Feo povedal pre Daily Mail, že je to prvý prípad tohto druhu. ,,Samozrejme, že sa deti zamieňali aj predtým v pôrodniciach. Ale toto je prvýkrát, kedy to niekto zistil po 24 rokoch."

Zatiaľ čo jedna si užívala šťastné detstvo a rozprávkový život, druhá v rodine trpela. Lorena mala milujúcu rodinu a mala všetko čo potrebovala. Antonella vyrastala so starším bratom a mladšou sestrou. Žila v chudobe a často nemali ani čo jesť. Dokonca spávala na jednej posteli so svojím bratom, ktorý trpel cukrovkou a počas noci sa pocikával.

Aby toho nebolo málo, otec si našiel novú priateľku a rodinu opustil a matka tiež. Deti prešli do opatery starých rodičov, keď však mala 16, dali ich na adopciu, pretože sa o nich už nedokázali starať. Dievčatá boli adoptované a konečne našli svoju novú rodinu.

Zamenené dievčatá sa stretli len raz, ale pravdepodobne aj kvôli pocitu, že žili život tej druhej si vraj nemali čo povedať.


TRINITAPOLI/DailyMail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.