Zaujímavosti

Používate mobil za volantom? Toto sa môže stať aj vám

Drsná reklama. Toto sa môže stať, keď používate v aute mobil.
Zdroj: YouTube

Mobilného telefónu sa ani za jazdy nevzdá mnoho vodičov.

Pozornosť vodičov čím ďalej častejšie odvádzajú displeje mobilných telefónov. Nová reklama ukazuje, čo sa môže stať, keď sa vodič len na chvíľku prestane venovať jazde. Krátky film je súčasťou novej kampane americkej telekomunikačnej spoločnosti, ktorá tak chce ukázať potenciálne fatálne následky používanie telefónu počas jazdy.

https://www.youtube.com/watch?v=OVnRcIXEqaUMobilného telefónu sa ani za jazdy nevzdá mnoho vodičov. S heslom: "To počká" vyrazila do boja telekomunikačná spoločnosť AT & T, ktorá navyše ponúka na svojich stránkach k stiahnutiu aplikáciu, ktorá sa automaticky zapne, kedykoľvek idete autom, spozná totiž, že sa pohybujete väčšou rýchlosťou ako 24 kilometrov za hodinu a počas jazdy stlmí všetky upozornenia.

Toto ale nie je jediná reklama, ktorá bojuje proti závislosti na neustálom pozeraní do mobilných telefónov. V máji sa objavilo video, za ktorým stojí polícia v švajčiarskom Lausanne. Ukazuje 24-ročného Jonasa, ktorý si ide po ulici so slúchadlami na ušiach a zrakom upreným na telefón. O chvíľu, zmizne.


BRATISLAVA/AT&T

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.