Zaujímavosti

Hádate sa v práci pre klímu? Britský prieskum ukázal prečo

Klimatizácia, muži vs ženy.
Klimatizácia, muži vs ženy. Zdroj: TV Markíza

Podľa niektorých žien by situáciu mohlo vyriešiť to, keby muži nemali v práci predpísaný dresscode.

Zapnúť či nezapnúť klímu. Chladnejšie či teplejšie. V týchto dňoch bežný kancelársky súboj medzi pohlaviami. Posledný prieskum priniesol jasné výsledky - ženy sú zimomravejšie ako muži.

Britský prieskum potvrdil, že ženy chlad znášajú horšie a 24 stupňov je teplota, ktorú príslušníčky nežnejšieho pohlavia v kanceláriách preferujú. Muži, naopak, žiadajú o dva stupne menej čiže 22.

,,Je to tak, lebo ženy v lete sú väčšinou viac odhalené. Naozaj to naše šatstvo je minimálne, bosé nohy, sandálky, muži väčšinou sedia v dlhých nohaviciach, my odovzdáme viac tepla zo seba a cítime viac chlad," hovorí všeobecná lekárka Soňa Ostrovská.

Navyše, ženy vraj majú asi o tretinu pomalší metabolizmus. Podľa Britov klimatizačné systémy bývajú častejšie prispôsobené mužom.

Nech sú vaše preferencie akékoľvek, odborníci upozorňujú, že príliš veľké teplotné rozdiely nám môžu uškodiť. Optimálny rozdiel medzi vnútornou a vonkajšou teplotou by preto nemal prekročiť sedem stupňov. A to ani v tých najväčších horúčavách.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti