Zaujímavosti

Nemec vytvoril nový rekord. Najdlhšie na svete oslavoval narodeniny

53297-Longest-birt_3399454b.jpg
Zdroj: Nemec Sven Hagemeier

Cestou cez viaceré časové pásma vytvoril predpoklady pre 46 hodín trvajúcu oslavu narodenín

Nemec Sven Hagemeier dosiahol, čo si zaumienil a zapísal sa ako rekordér do Guinnessovej knihy rekordov ako narodeniny najdlhšie oslavujúca osoba planéty.

V deň 26. narodenín preto vycestoval z novozélandského Aucklandu cez Brisbane na východnom pobreží Austrálie až do Honolulu na Havajských ostrovoch a práve touto cestou cez viaceré časové pásma vytvoril predpoklady pre 46 hodín trvajúcu oslavu narodenín, aj keď sčasti na palubách lietadiel.

Zdroj: Guinnessová kniha rekordov

Novopečený rekordér bol podľa vlastných slov už od detstva fanúšikom Guinnesovej knihy rekordov a opakovane si kládol otázku, či by sa mohol do nej zapísať nejakým rekordom. Keď si ho konečne vymyslel, úspešne svoju predstavu aj zrealizoval, vyplýva z informácií internetového vydania denníka Bild.

Nemec prekonal v predmetnej kategórii doterajší rekord istej Pakistanky, ktorá vďaka presunu cez časové pásma z Pakistanu cez Singapur do San Francisca oslavovala v roku 1998 narodeniny 35 hodín a 25 minút. Sven Hagemeier je s rekordom spokojný, avšak na budúci rok ďalší nepripravuje, tentoraz by narodeniny chcel osláviť doma v kruhu najbližších.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti