Zaujímavosti

Užite si more, krásnu prírodu a slnko v Chorvátsku na Paklenickej riviére

Chorvátsko

Vyhrajte dovolenku vo Villa Santa Maria. Stačí odpovedať na našu súťažnú otázku.

Ešte stále je čas na letný relax pri Jadrane so zlavy.markiza.sk. Ak ste ešte stále neboli na svojej vytúženej dovolenke, prihláste sa do súťaže a možno sa šťastena usmeje na vás. Stačí odpovedať na našu súťažnú otázku.

Villa Santa Maria v slnečnom Chorvátsku vás nikdy nesklame - nájdete tu čisté more, krásnu prírodu, pekné kamienkové pláže, príjemnú klímu a nádhernú panorámu nádherného parku.


Nachádza sa v prekrásnom prostredí Paklenickej riviéry, kde sú pláže s modrou vlajkou. V blízkosti vily sa nachádza Národný park Paklenica vhodný na menšie túry a návštevu jaskyne. Nachádza sa v tichom prostredí, avšak za 10 minút (350 m) pešo ste na pláži alebo v centre diania.

Starigrad- Paklenica

Rekreačné stredisko Starigrad- Paklenica leží v strede Paklenickej riviéry, ktorá sa rozprestiera medzi južnou stranou pohoria Velebit a morským pobrežím (ostrova Pag) a od Karlobagu je vzdialené asi 50 km prímorskou magistrálou. Územie od bezprostredného pobrežia mora až po najvyššie vrcholy najväčšieho horského masívu Chorvátska Velebitu.


Je to tichšie letovisko, ktoré má však celú infraštruktúru, ktorú k pohodlnej dovolenke potrebujete, krásne súkromné pláže, kryštálovo čisté more, národný park. Možnosť športového vyžitia, horolezectvo, kajaky, skútre, plážový volejbal, bicyklovanie, náročné i nenáročné túry a prechádzky. Nájdete tu taktiež množstvo reštaurácií, kaviarničiek ako aj cukrární.

Národný park Paklenica

Oblasť bola vďaka svojej výnimočnej prírodnej rozmanitosti a kráse už v roku 1949 vyhlásená za národný park. Tu, kde sa more priamo dotýka pohoria, v hlbokých zarezaných a kolmých kaňonoch, nájdete početné zaujímavé a nie často sa vyskytujúce prírodné útvary. Pôvodná príroda vzbudzuje zvedavosť ľudí a nadchýna všetkých návštevníkov.

Zdroj: TASR

BRATISLAVA/PR ČLÁNOK

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.