Zaujímavosti

Takíto obri plávajú v oceáne. Rybár sa chváli, že jedného zabil

2B4A1A8900000578-3194557-_As_far_as_I_m_aware_It_was_a_kill_order_on_a_shark_here_on_the_-a-3_1439348428947.jpg
Zdroj: Facebook

Po tom, ako žraloka ulovil, si na pamiatku nechal celú jeho čeľusť.

Na internete zverejnili snímky a video najväčších žralokov svojho druhu. Kým jeden to už má spočítané, druhý si stále voľne pláva v oceáne.

Fotografie obrieho vyše 6-metrového žraloka tigrieho kolujú na sociálnych sieťach. Zachytiť ho mali na rybárskej lodi v Lennox Head v Novom Južnom Walesu.

Zdroj: Facebook

Snímky už mŕtveho žraloka vyvolali veľký ohlas. Kým niektorí sa búria, že rybári tohto obra nemali zabíjať, iní si myslia, že je to tak správne. „Som surfista a ochranca prírody. Odstránenie niektorých druhov zvierat je však nevyhnutné. Dosiahol už svoj vek aj pohlavnú zrelosť. Tento jedinec ohrozoval rovnováhu, pretože nemal prirodzeného nepriateľa. Taktiež bol veľkou hrozbou pre ľudí," napísal na Facebook jeden z komentujúcich. Útoky žraloka tigrieho na človeka majú totiž fatálnejšie následky ako útoky žraloka bieleho.

Prípadom sa zaoberajú aj ochrancovia zvierat. „Nazdávame sa, že tento žralok bol zabitý pre komerčný lov a nie pre ochranu ekosystému," uviedol Karl Goodsell. Karl dodal, že rybári predali jeho plutvy do Ázie a ostatné časti tela na trh. Toto sú však len domnienky.

Do redakcie denníka Northern Star sa ozval rybár Matthew, ktorý tvrdí, že práve on chytil obrieho žraloka tigrieho. „Bol som na love a zameral som sa na oveľa menšieho žraloka kladivohlavého. Vtedy sa však zjavil tento obor a zhltol ho aj s mojim hákom. Tak sa mi ho podarilo uloviť," vyjadril sa licencovaný rybár.

Matthew si myslí, že urobil službu spoločnosti. Po tom, ako žraloka ulovil, si však na pamiatku nechal celú jeho čeľusť.

Zdroj: Facebook

Najnovšie zábery zrejme najväčšieho žraloka bieleho

Na internet sa dostali aj najnovšie zábery zrejme najväčšieho veľkého žraloka bieleho prezývaného Deep Blue. Video zachytil výskumník Mauricio Hoyos Padilla pri ostrove Guadalupe v roku 2013. Na verejnosť sa však dostali až teraz, píše denník DailyMail.

Na videu je vidieť, ako sa obrovský 6-metrový žralok priblížil ku klietke s potápačmi. Tým sa naskytol pohľad, ktorý naozaj len tak niekto na svete neuvidí.

Deep Blue (The biggest shark ever filmed) second part

Another DEEP BLUE VIDEO!!!!(Please read below about our fundraising campaign)Otro video de DEEP BLUE!!!!(Por favor lean el enlace de abajo acerca de nuestro proyecto)

Posted by Mauricio Hoyos Padilla on 10. srpen 2015

BRATISLAVA/Nothern Star, DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti