Zaujímavosti

Ani Batman nie je nesmrteľný. Najznámejšieho imitátora zabil batmobil

Leonard Robinson.
Zdroj: ENEX

Keď sa vracal z nemocnice auto mu vypovedalo službu. Vrazil do neho odzadu ďalší automobil.

Ani Batman nie je nesmrteľný. Najznámejší imitátor slávneho superhrdinu zahynul pri dopravnej nehode. Paradoxne ho zabil vlastný batmobil, potom ako sa vracal z návštevy chorých detí z nemocnice na východe USA.

Leonarda Robinsona poznali takmer všetci. Roky navštevoval nemocnice v kostýme a vlieval chorým deťom odvahu. Celosvetovo ho preslávil policajný záznam spred troch rokov. Jeho prerobené Lamborgini totiž nemalo ŠPZ. „Nemá poznávaciu značku. Má len znak Batmana. Je to čierne Lamborgini a vodič je v kostýme Batmana. Už chýba len Robin," píše sa v hlásení.

Policajti nemohli uveriť vlastným očiam. Príhoda sa skončila s úsmevom a fotografovaním sa. Muž v kostýme Batmana mal kedysi úspešnú firmu, no všetko predal a život zasvätil pomoci deťom.

Aj teraz v kostýme superhrdinu navštívil nemocnicu vo Virgínii, keď sa vracal domov, jeho batmobil na diaľnici vypovedal službu. Odstavil na krajnici, vyšiel z auta a otvoril kapotu. V tej chvíli do neho zozadu narazilo druhé vozidlo. Batman bol na mieste mŕtvy.

„Je to strašne smutné, vždy sa snažil povzbudiť nás," spomína bývalá pacientka Rachael Footeová.

Robinson plánoval rozveseľovať deti po celých štátoch, no tento plán sa mu nepodarí uskutočniť. Jeho smrť možno prebudí nového superhrdinu.


USA/Michael Szatmary

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.