Zaujímavosti

Silná fotogaléria: Život za dverami psychiatrie očami pacientky

10352293_442741452562430_8745172442130502713_n.jpg
Zdroj: Facebook

Fotografka trpela depresiami, stavmi úzkosti a poruchou príjmu potravy. Po tom, čo sa pokúsila o samovraždu, ju hospitalizovali.

Fotografka zdokumentovala svoj pobyt v psychiatrickej liečebni. Jej čiernobiele snímky teraz získali nomináciu na cenu „najlepšie snímky nových talentov". Jej meno figuruje medzi 50-timi menami fotografov nominovaných na cenu LensCulture.

Laura Hospes (21) z Holandska trpela depresiami, stavmi úzkosti a poruchou príjmu potravy. Po tom, čo sa pokúsila o samovraždu, ju hospitalizovali na psychiatrii. Tam sa rozhodla zdokumentovať svoj život za dverami tohto oddelenia.


Študentka vytvorila sériu snímok z názvom UCP-UMCG -. „Keď sa pozriem na tie fotografie, mám pocit, že vidím niekoho iného. Myslím, že mi fotografovanie pomáha. Je to súčasť liečebného procesu," povedala pre portál MailOnline.

Laura po mesiaci v nemocnici pomaly nachádzala samú seba. „V hlave mi hučali rôzne zvuky. Buď som bola smutná alebo extrémne nahnevaná. Pomáhala mi rodina, inak by som sa na psychiatrii cítila stratená," dodala Laura.

Pozrite si snímky šikovnej Holanďanky, ktorá zachytila život za dverami psychiatrie. Je obdivuhodné, že napriek psychickej chorobe, dokáže rozvíjať svoj talent.


HOLANDSKO/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.