Zaujímavosti

Vyžite sa na Terchovskom budzogáni. Rockový festival vás pozýva

budzogan09_1.jpg

Festival organizátori rozšírili z dvoch na tri dni.

Počas troch plnohodnotných dní festivalu Terchovský budzogáň si budú môcť návštevníci okrem viac ako 33 hodín koncertov a 27 skupín užívať aj rôzne sprievodné atrakcie, súťaže, prekvapenia. Čaká vás piatková a sobotňajšia nočná rocková nakladačka Rada Meššu z Rockovej republiky.

Spolu so zlavy.markiza.sk môžete vyhrať lístky a poriadne to roztočiť. My sme sa o ňom rozprávali s jeho riaditeľom Miroslavom Čevelom.

Ako je potrebné sa správne pripraviť na festival, čo si treba obliecť a zobrať so sebou?

V prvom rade to závisí, na aký festival ste sa vybrali. Ak sa jedná o jednodňový festival, je to jednoduché, stačí letne, na večer mikinu, alebo nepremokavú bundu, prípadne pršiplášť. Ak sa vyberiete na 2-dňový alebo 3-dňový festival a chcete tam aj prenocovať, tak už je potrebné vymyslieť si „strechu nad hlavou" vo forme ubytovania v okolí, alebo stanovania priamo v areáli festivalu v priestoroch na stanovanie určených. Väčšina festivalov má tieto priestory zariadené tak, že je možné vykonať aj osobnú hygienu čiže treba si vziať aj hygienické potreby a budete sa cítiť komfortne.


Čo návštevníkov môže na festivale prekvapiť?

Návštevníci festivalov by mali zažívať len príjemné prekvapenia vo forme koncertných a spoločenských zážitkov, ale niekedy sa stávajú aj nepríjemnosti, ktoré môžu ovplyvniť zážitok z festivalu. Preto odporúčam dávať si pozor na osobné veci, hlavne peniaze, doklady a mobily. Prekvapiť môže aj počasie, ktoré sa môže zmeniť aj počas festivalu, preto treba byť pripravený aj na tzv. mokrú variantu a mať kvalitné oblečenie do dažďa, alebo prudkého ochladenia.

Čo sa nesmie nosiť a čo je zakázané na festivaloch?

Zvyčajne organizátori festivalov upozorňujú na vstupenkách a festivalových weboch čo nie je dovolené vnášať do areálov festivalov, vo všeobecnosti to nesmú byť zbrane, sklené fľaše a nádoby, omamné látky, dáždniky, horľaviny a nebezpečné predmety, ktoré by mohli spôsobiť škody osobám alebo na majetku.


Na koho sa ľudia na festivale Terchovský budzogáň môžu tešiť?

Festival TERCHOVSKÝ BUDZOGÁŇ 2015 vstupuje do svojho 12. ročníka a v tomto roku sme pripravili program až na 3 dni, podarilo sa nám naplniť silný LINE UP vo forme zahraničných interpretov HAMMERFALL /SWE/, KORPIKLAANI /FIN/, DESTRUCTION/DE/, FREEDOM CALL/DE/, BATLLE BEAST/FIN/, ale aj z domácej scény HORKÝŽE SLÍŽE, INEKAFE, THE PARANOID, ZONA A, SLOBODNÁ EUROPA a ďalší a z ČR SKWOR, DOGA, TOTÁLNI NASAZENÍ, THE SNUFF, ale dávame priestor aj mladým začínajúcim, alebo menej známym kapelám, aby sa odprezentovali pred veľkým publikom a mali možnosť naštartovať svoju kariéru. Celý program nájdete na www.budzogan.sk.

Máte pripravené nejaké špecialitky?

Prvou špecialitou je, že sme rozšírili festival na tri dni, takto zavŕšime veľkolepo záver festivalovej sezóny. Ďalšou špecialitkou je, že ponúkame možnosť zalietať si na vrtuľníku nad areálom amfiteátra a nad obcou Terchová. Návštevníci festivalu majú možnosť využiť aj zľavy na lanovej dráhe na Chleb vo Vrátnej doline počas festivalových dní a možnosť zrelaxovať v aquaparku Terchovec.

BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.