Zaujímavosti

Koľko slivkových knedlí zjete na posedenie? Čech Kamil viac ako 100

Untitled-6.jpg

Ako víťaz vyhlásil hneď po skončení súťaže, najbližšie tri hodiny bude mať ťažký žalúdok.

Víťazom tohtoročnej súťaže o najväčší počet skonzumovaných slivkových knedlí sa v sobotu na vizovickom Trnkobraní stal spomedzi 11 súťažiacich 43-ročný Kamil Hamerský z Domanína, ktorý zjedol 150 knedlí. Vlastný rekord 191 knedlí spred 10 rokov však nepokoril, informoval server iDnes.cz.

Ako víťaz vyhlásil hneď po skončení súťaže, najbližšie tri hodiny bude mať ťažký žalúdok, ale „potom to už bude v pohode". Priblížil, že pred súťažou jedol naposledy v piatok večer. Dnes zjedol za prvých 11 minút 80 slivkových knedlí, ktoré vraj mali tento rok tuhšie cesto. Lepilo sa.


Knedle si pridával po 30 kusov. Vo Vizoviciach nebol po prvý a ani posledný raz. Súťažil s ním aj jeho otec, ktorý so 71 zjedenými slivkovými knedľami skončil na šiestom mieste. Kuchárky pripravovali knedle od štvrtej hodiny rannej.

Urobili ich zo 16 kilogramov múky, do ktorej pridávajú maslo, sadlo, vajcia, mlieko a soľ. Každá knedľa musí podľa pravidiel vážiť maximálne 35 dekagramov a súťažiaci si ich môžu posypať cukrom, dodal server iDnes.cz.


VIZOVICE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.